ההסתדרות נגד ארגון העיתונאים: לא יהיו איגודי עובדים בהסתדרות - 0404
+
ההסתדרות נגד ארגון העיתונאים: לא יהיו איגודי עובדים בהסתדרות יח''צ

ההסתדרות נגד ארגון העיתונאים: לא יהיו איגודי עובדים בהסתדרות

ביום שני שעבר, ערב לפני הבחירות, התפרסמה באתר העיתון האינטרנטי "דבר ראשון" כתבה שמבקרת את הורשת תפקיד יו"ר ההסתדרון מניסנקורן לארנון בר דוד ללא בחירות. יש לציין שזהו אינו מהלך יוצא דופן בהסתדרות.

הגוף שגובה דמי חבר ממעל לחצי מליון עובדים ישראלים ממנה את ראשיו ללא בחירות דמוקרטיות, ולמעשה למיוצגים בהסתדרות אין שום אמירה בנושא. העיתון האינטרנטי "דבר ראשון" השייך להסתדרות, ביקר אם כן את התופעה. 24 שעות לאחר מכן האתר ירד רשמית וכל עובדיו פוטרו.

בנסיון להגן על העובדים, הגיע ארגון העיתונאים כדי לאגד את עובדי "דבר ראשון" ולמחות על סגירת העיתון ופיטורי העובדים.

דא עקא, שגם ארגון העיתונאים עצמו הינו בבעלות ההסתדרות ולכן מהר מאוד קיבלו בארגון הודעה שמורה להם לפנות עוד בבוקרו של אותו יום את כל החדרים של ארגון העיתונאים, שאליהם נכנסו לפני כשלושה חודשים. במכתב צוין שהארגון יעבור למשרדיו הישנים, שגודלם הוא בדיוק מחצית מהמשרדים הנוכחיים ולא יכולים בשום דרך להכיל שישה עובדים, גם לא בקירוב. כמובן שהמכתב לא מכיל שום הסבר או נימוק להזזה או לבהילות שבה דורשים לבצע אותה.

בדף הפייסבוק של ארגון העיתונאים נכתב: "אין דרך אחרת להתייחס לזה מאשר ניסיון התנכלות בוטה וכוחני, שמטרתו להתנקם בארגון העיתונאים על שמילא את חובתו וגינה בחריפות את ההורדה הפתאומית והשערורייתית של אתר החדשות ההסתדרותי "דבר ראשון" ולאחר מכן איגד את עובדיו – בדיוק כמו שעשינו ונעשה בכל כלי תקשורת אחר ולא משנה מי הבעלים שלו.

זאת התנכלות שהיא גם על רקע העתירה האישית, שהגיש יו"ר הארגון נגד חילופי יושבי ראש הסתדרות ללא בחירות כלליות, שנמצאת כרגע בערעור בבית המשפט העליון.

ארגון העיתונאים לא יירתע וימשיך לבצע את תפקידו ולהגן על העיתונאים והעיתונות, ולא משנה מי המו"ל. הניסיון להתנכל לארגון בשל כך הוא התנהלות פסולה שאין לה מקום אצל שום מעסיק, קל וחומר לא בגוף ציבורי חשוב כמו ההסתדרות, שכארגון עובדים הדמוקרטיה אמורה להיות נשמת אפו".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com