ריבלין הטיל על נתניהו את מלאכת הרכבת הממשלה: "נרגש כמו בפעם הראשונה, אעשה הכל כדי להצדיק את אמון העם" - 0404
+

ריבלין הטיל על נתניהו את מלאכת הרכבת הממשלה: "נרגש כמו בפעם הראשונה, אעשה הכל כדי להצדיק את אמון העם"

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין נפגש עם ראש הממשלה בנימין נתניהו בלשכתו במשכן הנשיא והטיל עליו את מלאכת הרכבת הממשלה הבאה. 

כזכור, בהתייעצויות שקיים הנשיא עם נציגי המפלגות, זכה ראש הממשלה נתניהו לרוב של 65 ממליצים עליו להרכבת הממשלה.

מרגע הודעת הנשיא לרה"מ נתניהו, יעמדו לרשותו 28 ימים למשימת הרכבת הממשלה, בהתאם לחוק יסוד: הממשלה. לנשיא ריבלין הזכות להעניק לנתניהו ארכה של כשבועיים נוספים למלאכה, זאת באם נתניהו יצטרך זמן נוסף כדי להרכיב את הממשלה הבאה.

נתניהו: "ראשית אני מבקש לשלוח שוב בשם העם כולו את איחולינו ותפילותינו לשלומה של רעייתך, נחמה, וכן גם להביע הערכה על האופן שבו הובלת את תהליך ההתייעצות לקראת הרגע הזה בצורה חדשה. זוהי הפעם החמישית שבה אני מקבל על עצמי את המשימה לכונן את ממשלת ישראל. אין זכות גדולה מזאת בחיים הדמוקרטיים. אני נרגש כמו בפעם הראשונה, במובן מסוים אפילו יותר מהפעם הראשונה, ואעשה הכל להצדיק את האמון שאזרחי ישראל נותנים בי.

אני מודע היטב לגודל האחריות שמוטלת על כתפיי. אפעל כשליח העם על כל חלקיו – אלה שבחרו בי, ואלה שלא בחרו בי. יסוד כוחנו הוא היכולת לפעול יחד – כתף אל כתף, בערבות הדדית, מול המשימות העיקריות שעומדות לפנינו. בתקופה של טלטלה עזה שפקדה ועדיין פוקדת את אזורנו, הצלחנו לא רק לשמור על ביטחונה של המדינה, על יציבותה, הצלחנו להפוך את ישראל לכוח עולמי עולה, אפילו למעצמה של ממש בכמה תחומים מרכזיים, ונראה שכל יום מביא בשורה חדשה.

אדוני הנשיא, אנחנו דיברנו לפני דקות אחדות על באר שבע ועל המשך תנופת פיתוחה. רק אתמול התפרסמה רשימה עולמית, שמדרגת את הסביבה הטכנולוגית-העסקית של 1,000 ערים בעולם. במאייה הראשונה, מתוך 1,000, במקום השישי במאייה הראשונה – תל אביב שלנו, זו גאווה עצומה.

במאייה השנייה נוספה עיר חדשה מישראל – באר שבע. חברות היי-טק וסייבר בין-לאומיות מובילות מגיעות אל בירת הנגב, ואני חושב שזה הישג בלתי רגיל שממלא את לב כולנו בגאווה גדולה ובתקווה גדולה.

אני מבטיח שנשקיע את מירב המאמצים להמשיך בדרך הזאת, וזה אומר כמובן להשקיע את מירב המאמצים להרכיב את הממשלה בהקדם, ממשלה יציבה ומלוכדת. אנחנו אמנם עומדים ערב חג הפסח, אבל נתחיל במגעים לכינון הממשלה בלא שיהוי מיותר, כי המשימות הלאומיות מחייבות זאת.

אני מבקש להודות לכל 65 חברי הכנסת שהמליצו עליי בפניך. בפרט אני מבקש להודות לשותפיי הבכירים גם בממשלה היוצאת, ראשי המפלגות, שפעלו בצורה מרשימה יחד עם שרי הליכוד בממשלה הקודמת, ואני בטוח שנמשיך יחד לעשות זאת גם בממשלה החדשה שנקים.

אדוני הנשיא ואזרחי ישראל, אנחנו בפתח חג הפסח, מחרתיים כל עם ישראל יסב סביב שולחן ליל הסדר. דור אחר דור קראנו בהגדה: "לשנה הבאה בירושלים הבנויה" – והנה אנחנו פה, בירושלים הבנויה והנבנית, בירתנו הנצחית, וממנה בוקע אור גדול. אנו חזקים ברוחנו, דבקים במורשתנו. כראש ממשלת ישראל הנבחר אמשיך לשרת את עמנו ומדינתנו – כדי שיחד, יחד נבטיח, בעזרת השם, את נצח ישראל. תודה לך אדוני הנשיא".