צעד תקדימי - משפחתו של סמל אלחי טהרלב ז"ל בדרישה מהוצאה לפועל: מנעו את דמי הכיס של המחבל - 0404
צעד תקדימי – משפחתו של סמל אלחי טהרלב ז”ל בדרישה מהוצאה לפועל: מנעו את דמי הכיס של המחבל באדיבות המשפחה

צעד תקדימי – משפחתו של סמל אלחי טהרלב ז”ל בדרישה מהוצאה לפועל: מנעו את דמי הכיס של המחבל

מדינת חלם זה כאן, בזמן שהמחבל אמור לשלם פיצויים, הוא מקבל “דמי כיס” לקניות במזנון הכלא.

אתמול (שני), ציינו הוריו של סמל אלחי טהרלב ז”ל, שנתיים לנפילתו בפיגוע דריסה בצומת עפרה. בבוקר, באמצעות עורכי הדין רביד שרון ואריק בליאר, פתחו הוריו תיק בהוצאה לפועל, בדרישה למנוע את מתן דמי הכיס שמקבל המחבל בגובה של כ-1,000 ש”ח בכל חודש.

לדברי עו”ד רביד שרון, אחד הדברים האבסורדיים הוא שהמחבל זכאי לכסף לבזבוזים, בשעה שהוא לא משלם את הפיצוי שבית המשפט פסק, בסך 250 אלף ש”ח. “המחבלים זכאים לקבל דמי כיס ולבזבז אותם במזנון הכלא בעוד לא שילמו את הפיצוי הפעוט והמגוחך שנפסק להם. כמובן שאין בשום פיצוי כספי לכפר או להסיר את הכאב הגדול ואת הפצע שנפער על ידי המרצח”. עוד הוא מסביר כי הפיצוי שנפסק עד כה להוריו של אלחי, הנו, למעשה, סכום ראשוני שנפסק במסגרת ההליך הפלילי, כאשר יש נפגע עבירה, ונפרד מפיצוי בהתאם לדיני הנזיקין ועדיין עומדת להוריו של אלחי הזכות להגיש תביעה נזיקית בבית המשפט ולדרוש פיצוי בעבור נזקיהם.

אתמול אחר הצהריים, עלתה משפחת טהרלב לקברו של אלחי ז”ל בהר הרצל. הרב אוהד טהרלב, אביו של אלחי: “קיווינו שגזר הדין של השופטים יהיה כזה שיכאיב למחבל, לכל מי שגידל אותו ולכל מי ששלח אותו. שאם יבוא עוד פעם מנוול כזה, הוא יחשוב פעמיים לפני שהוא פוגע ביהודי. אבל בשטח אנחנו רואים אחרת, ודמי הכיס של המחבל ממשיכים להגיע כסדרם. למרות שסכום הפיצויים שנפסק היה מגוחך גם ככה, עוד לא קיבלנו ממנו דבר, והמשך זרימת הכספים לפינוקים של המחבל מהווים זלזול בזכרו של אלחי ובנו”.

באדיבות המשפחה

כזכור, בית הדין הצבאי גזר על המחבל מאלק חאמד שני מאסרי עולם במצטבר, בגין רצח סמל אלחי טהרלב ז”ל בפיגוע דריסה בצומת עפרה לפני שנתיים ובגין יתר העברות בהן הורשע, ביניהן ניסיון הרצח של סמל רועי ששון והאזרחים הנוספים שעמדו בתחנה. בנוסף גזר בית הדין על המחבל פיצויים בגובה 250 אלף ש”ח למשפחת טהרלב, וכן 30 אלף ש”ח לסמל רועי ששון. אולם עד היום לא שולמו הפיצויים.

באדיבות המשפחה

הגב

avatar
  Subscribe  
Notify of
אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com