הכירו את הלהיט של הקיץ הקרוב - 0404
+
הכירו את הלהיט של הקיץ הקרוב Pixabay

הכירו את הלהיט של הקיץ הקרוב

הקיץ ממש מתקרב. הפריחות מעטרות את ראשי האילנות וטמפרטורות נעימות מתחילות לאותת שהגיע הזמן לאחסן את המעילים. מכאן שאם נביט קדימה, נמצא שהחופש הגדול כבר פה, כך ששוב יש להעלות את השאלה הקבועה "מה עושים השנה עם הילדים"? ובכן אם הילדים שלכם כבר מוגדרים כ"בני נוער", הרי שגם אתם מוזמנים לשלוח אותם רחוק. לאן? לא לדודה ואף לא לחברים, אך כן למקום בו הם יפגשו חברים חדשים ואת הטבע בשיא עוצמתו – למקום בו הם יכירו את עצמם מחדש וממנו יחזרו עם שק מלא בחוויות, שק משמעותי שילווה אותם לאורך שנות ההתבגרות. במה מדובר? בלהיט של הקיץ הקרוב – סאמר קאמפ!

מחפשים רעיון למתנה?

לסאמר קאמפ ניתן לשלוח ילדים במגוון גילאים, ובטח שגם ילדים שמעל גיל עשר. מכאן שאם הילדה שלכם עומדת לחגוג 12 שנים ואתם מחפשים אחר רעיון למתנה לבת מצווה, רעיון שירגש אותה ויספק אותכם ההורים, הרי שללא ספק מדובר בהזדמנות הנכונה לשלוח אותה לראות עולם, לחדד את כישורי האנגלית, להתמקצע בתחום שמעניין אותה (יש מחנות קיץ שמקוטלגים לפי תחומי עניין) ובאופן כללי לחוות חוויה מיוחדת במינה, חוויה שתוכיח שהיא כבר אינה כזו קטנה, אלא ילדה עצמאית שמסתדרת רחוק מהבית, רוחשת שפה חשובה ומתיידדת עם ילדים חדשים.

מחנה קיץ – ערך מוסף

הרבה הורים מבינים שמחנה קיץ מהווה הזדמנות נהדרת לחזק את כישורי השפה, אך בנקודה זו נתקעים, אינם מבינים מה עדיף: האם סאמר קאמפ, או לחלופין סאמר סקול. ובכן פה נבקש לסייע, להצביע על שורת הבדלים. ובכן בעוד שסאמר סקול מתמקד בלימוד השפה במסגרת של כיתות, הרי שסאמר קאמפ מתמקד בלימוד השפה באמצעות מערך חוויתי, משמע לימוד השפה הנו נדבך משלים של פעילות חברתית ספורטיבית, וזאת מתוך תפישה שאם נהנים יותר לומדים. כמו כן, כאשר משתוקקים ליצור קשר עם ילדים שאינם דוברי עברית (כפי שקורה בסאמר קאמפ), מתגברים על הביישנות הטבעית ומנהלים שיחה שאט אט משפרת את היכולות שלה. בנוסף, מרתק לפגוש ילדים יהודים שגרים במקומות אחרים בעולם, מרתק לחיות קרוב לטבע וכיף גדול ליהנות משלל אטרקציות שהטבע מאפשר.

יוצאים למרחבים הפתוחים

אם הייתם מספרים לילדים שאת הקיץ הזה הם עומדים לבלות רחוק מהמסכים השונים, הם היו שוקלים להגיש מועמדות לאימוץ, אך אם הם יבינו שהחלופה למסכים הינה סאמר קאמפ, הם עשויים להיות הילדים הכי משתפי פעולה שתמצאו, במיוחד אם הם כבר מבינים במה מדובר. מכאן שאם מייחלים לקיץ משמעותי מלא בחמצן, נופים ואתגרים חשובים – הרי שהתשובה מולכם, כך שכעת יש לבחון איזה מחנה קיץ עדיף, משמע יש לעשות שיעורי בית בעצמכם – להשוות, לחפש רזומה, לקרוא ביקורות, להשוות מחירים וכמובן לבחון מה מציעה כל אופציה.

אינטרס אישי

לצד העובדה שילדים אינם אוהבים ללמוד, הם כן אוהבים מסעות, לחוש עצמאות, למתוח את הגבולות של עצמם, לתחזק תחביבים ואף להרגיש כמו אנשים גדולים. אי לכך, אם כבר כמה שנים הילדים מבקשים לצאת למחנה קיץ, השנה מוטב לשקול זאת בחיוב. כמו כן, מוטב לקבל החלטה כבר עתה, אם על מנת לשריין מקום באופציה העדיפה ביותר ואם על מנת לתת לילדים משהו לצפות לו, ואף שישרת אותכם ההורים, כי אם ניתן לדרוש מהילדים שיכינו שיעורי בית כראוי, כתנאי להשתתפות בסאמר קאמפ – הרי שאין שום סיבה שלא תרוויחו מכך, חומר למחשבה!

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com