למה חשוב להזמין ביטוח חיים? - 0404
+
למה חשוב להזמין ביטוח חיים? שאטרסטוק

למה חשוב להזמין ביטוח חיים?

אין ספק כי זהו אחד הנושאים המדוברים בתחום הביטוח. ביטוח חיים, כשמו כן הוא, מכסה ועוסק בחיינו, בתאונות טראגיות העשויות להתרחש ברגעים לא צפויים, בפיצויים בשל מוות מצער בטרם עת, מחלות קשות, ועוד כל מיני תרחישים וסיטואציות שונות המשפיעות באופן רחב על הקרובים עלינו וגם עלינו, המוטבים בחברת הביטוח.

לא הכי נעים לחשוב על זה, אך מה לעשות, יש הרבה דברים לא נעימים שכדאי להתמודד עמם וברגע שעושים זאת, השד אינו מפחיד כשם שדמיינו, זה בדרך כלל המצב. אז בואו נתגבר מהחשש לדבר על הנושא ונציין כי במקרה של, תאונה קשה ו\או מוות, המצב הכלכלי הנותר הוא מהותי וסוגייה זו נוגעת לבני המשפחה והקרובים של המוטב והמבוטח בשירות של פוליסת החיים.

על אחת כמה וכמה, כאשר מדובר בארץ ישראל אשר מאופיינת באירועים, איך נאמר, לא צפויים שלעיתים רבות משאירים, לצערנו, משפחות שכולות. ביטוחי חיים נמכרים באופנים שונים ומכסים תרחישים מגוונים אשר מתומחרים על פי אלמנטים כגון: גורמי סיכון בעבודה, אופי וסגנון חייו של המוטב, עבר רפואי ועוד אלמנטים שונים.

מה הביטוח מקנה לנו? האם כדאי לבחור פוליסה מותאמת אישית?

בראש ובראשונה, ביטוח חיים מקנה למוטב את הראש השקט והסרת הדאגה כי אחרי לכתו, משפחתו תוכל לקבל כספי ביטוח בשל המוות. מעבר לכך, ביטוח חיים מאפשר למשפחתו של המוטב להמשיך רמת חיים הגונה אחרי שביטוח החיים מקבל תוקף. היות ובמקרה של מוות ההכנסה בתא המשפחתי יורדת והתזרים נמוך יותר, עולה הצורך להשלים הכנסה וזאת מתבצע על ידי ביטוח חיים המספק את הפיצויים אשר המוטב וחברת הביטוח הסכימו עליהם מבעוד מועד.

"על הדרך", חשוב לציין כי במידה וזוג נוטל על עצמו משכנתא, הבנק מחייב ברכישת ביטוח חיים, בכדי להבטיח המשך תשלומים על הבית\דירה במקרה של מוות של אחד מהם.

בכל הנוגע לפוליסת ביטוח חיים בהתאמה אישית, כדאי להדגיש כי מומלץ למוטב להתאים את ביטוח חייו לרמת ההכנסה כמובן, ובהתאם לרמת החיים אשר משפחתו מכירה ורגילה אליה. במקרים כאלו, בהם נגרם מוות בטרם עת, על המשפחה הנותרת לייצר הכנסה נוספת אשר דומה בגובהה להכנסתו של המוטב ויקיריהם.

ביטוח חיים עבור בני 50 ומעלה והאם עישון קשור לביטוח חיים וכיצד?

בהגיענו לגילאים מסוימים ובוגרים יותר, הסטטיסטיקה מתחילה לתת את אותותיה ועל כן, יש להצטייד בביטוח חיים אשר מבטיח המשך הכנסה במידה של מוות בטרם עת, מחלה קשה וכו'. ביטוחי חיים נעשים בכל שלב ושלב בחיים של המוטבים ותופתעו אולי לגלות כי מעשנים זוכים למחירים הכי נמוכים בשוק של ביטוחי חיים.

אין ספק כי במדינה כה שוצפת בעלת אירועים מפתיעים ולעיתים גם טראגיים, ביטוח חיים הוא כמעט הכרחי עבור כל משפחה.

ביטוח ריסק כחלק מביטוח חיים

אחד מהביטוחים הנפוצים ביותר בתחום ביטוחי החיים, הוא ביטוח ריסק הבא ואומר כי פיצוי, במקרה של מוות או מחלה קשה, מגיע בצורה של תשלומים מדי חודש או כפיצוי אשר מגיע באופן בודד וחד פעמי. שמו, "ריסק", נובע מכך שהמוטב מכיר ולוקח על עצמו את העובדה שאופציית "החסכון" אינה קיימת בביטוח זה. כלומר, במידה שלא יתרחש המקרה הביטוחי, לא יועבר אף סכום של כסף אשר נאגר במהלך הזמן ובחלוף השנים.

ביטוח חיים מומלץ ביותר עבור כל אחד מאיתנו, אך יחד עם זאת, במידה שמדובר באנשים רווקים ללא ילדים, בדרך כלל ביטוח חיים לא יהיה רלוונטי עבורם ואנשים אלו יבחרו לא לרכוש פוליסת ביטוח חיים או ביטוח ריסק, כמובן.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com