צבעי אקריליק: מבית ארטולס - 0404
+
צבעי אקריליק: מבית ארטולס stock.adobe

צבעי אקריליק: מבית ארטולס

צבעי אקריליק מזמן הפכו לשם דבר בתחום האמנות, מאז ומעולם הם נחשבים לחומרים הטובים והאיכותיים בשוק האמנים. היכולת לעבוד איתם בקלות ולשדרג כל אמנות זה בהחלט יתרון מנצח על פני כל השאר. בכדי להשיג תוצאות של עבודת אמנות ברמה הגבוהה ביותר, חשוב שלא להתפשר על ההישגיות שלכם ולדעת כיצד ליישם את הצבעים נכון וזאת בכדי להשיג את התוצאה המקסימלית לאמנות בלתי מתפשרת. צבעי אקריליק הם צבעים מצוינים ובתנאי שיודעים להשתמש בהם ולמקסם את יתרונותיהם. זה אפשרי, גם אתם יכולים לשאוף לעבודת אמנות מושלמת. ארטולס נרתמים לעזרתכם ומעניקים לכם עצות שימושיות שמטרתן לסייע לכם להשלים את המשימה על הצד הטוב ביותר.   

עצה מס' 1# צבעי אקריליק ושמירת המכחולים בסביבת העבודה  

איך לשמור על צבעי אקריליק? כבר בתחילת העבודה, יש לשמור את מיכל המים לצד היצירה שלכם, זה קריטי היות ובמצב הזה, תוכלו לטבול לעיתים קרובות את המכחולים וכך למנוע מהאקריליק להתקשות עליהם ולהרוס אותם. רצוי לרכוש בקבוקון ריסוס קטן באמצעותו תוכלו להתיז מדי פעם מים על צבעי האקריליק שלכם. גם אם מדובר בחורף, האוויר עצמו עלול לגרום לצבע להתייבש ולכן פעולה זו נחוצה בכדי למנוע מהצבע להפוך מוצק וגושי. בזמן שאתם מנקים את המכחולים יש לנקותם עם מים ומיד לאחר מכן עם אבקת כביסה עדינה. לאחר הניקוי, יש לוודא כי לא נותר צבע על סיבי המכחולים. אם בכל זאת, הצבע לא יורד מהמכחולים שלכם אל  תנסו למוסס את הצבע באמצעות טרפנטין או ספירט. כאמור, הצורך במסיסים נכנס לתוקף רק שנוצרת הצטברות צבע גדולה על המכחול. בסיום השימוש, יש לוודא כי מכסי הצבעים סגורים בחוזקה על מנת שהצבע לא יתייבש.

עצה מס' 2# הקשר בין שימוש נכון לתוצר אמנותי מושלם

בצביעה מחודשת על אזורים שכבר נצבעו, יש צורך לעבוד במהירות היות וצבע האקריל מתייבש די מהר. אם אתם לא רוצים לעבוד מהר, חשוב להחזיק לצד העבודה שלכם חומר מעכב ייבוש לאקריליק וזאת בכדי להאט את התייבשות הצבע. טעות היא לערבב או למרוח את הצבע עם יותר מדי מים- זה קריטי מכיוון שהצבע יכול לאבד מאיכותו וצפיפותו. מסקנה? רצוי להשתמש עם כמות מים מותאמת בלבד. בזמן העבודה, יש לוודא כי על משטח הציור אין שאריות של חומרים אחרים, זה חשוב בכדי לשלול מצב בו הצבע לא ייתפס על הבד. ערבבו את הצבעים נכון וזאת בכדי שלא תיווצרנה בועות העלולות לגרום לנקודות ריקות על המשטח הצבוע. אם נותרו לכם צבעים על הפלטה מעבר ליום אחד, יש לכסותם בשכבה קטנה של מים ומעליה שקית לצרכי איטום. גם כאן המטרה הברורה היא לשמור שהצבעים לא יתייבשו. האם המידע מבית ארטולס עזר לכם? מוזמנים לבקר בבית המקצועי שלנו לאמנות ולהפוך חווית אמנות לעוצרת נשימה.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com