רוב של 65 ממליצים: ישראל ביתנו, איחוד הימין וכולנו המליצו על רה"מ נתניהו להרכבת הממשלה - 0404
+
רוב של 65 ממליצים: ישראל ביתנו, איחוד הימין וכולנו המליצו על רה"מ נתניהו להרכבת הממשלה שרון רביבו

רוב של 65 ממליצים: ישראל ביתנו, איחוד הימין וכולנו המליצו על רה"מ נתניהו להרכבת הממשלה

ביום השני להתייעצויות שמקיים נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין, ראש הממשלה בנימין נתניהו השיג רוב של 65 ממליצים. לאחר הצהרתו של יו"ר ישראל ביתנו ח"כ אביגדור ליברמן, אמש (שני), כי מפלגתו תמליץ על רה"מ נתניהו להרכיב את הממשלה הבאה, הדיונים בבית הנשיא הפכו היום לפורמליים בלבד.

נציגי ישראל ביתנו הגיעו הבוקר לריבלין והודיעו לו כי המפלגה ממליצה על נתניהו להרכבת הממשלה. ח"כ מלינובסקי: "היום אנחנו בסיטואציה מאוד מורכבת, חובתנו לשמור על איזון דק בין דת ומדינה וזו חובתנו כסיעת ישראל ביתנו, להיות מגן של הציבור החילוני, יחד עם כבוד לציבור הדתי. אחדות העם וחיבוק העם זה מה שחשוב אחרת נגיע למצב של מריבות בתוך המשפחה".

נציגי מפלגת ישראל ביתנו אצל הנשיא

מארק ניימן, לע"מ

איחוד מפלגות הימין המליצו גם הם על נתניהו להרכבת הממשלה ובכך השיג ראש הממשלה רוב של 61 ממליצים. יו"ר המפלגה רפי פרץ אמר כי: "לאורך כל הדרך הכרזנו שנתמוך בנתניהו".

נציגי איחוד מפלגות הימין אצל הנשיא

מארק ניימן, לע"מ

אחרי ישראל ביתנו ואיחוד הימין, הגיעו נציגי מפלגת כולנו של השר כחלון, המליצו גם הם על רה"מ נתניהו להרכיב את הממשלה ובכך הוסיפו לזכותו של ראש הממשלה כ-65 ממליצים סה"כ.

נציגי סיעת כולנו אצל הנשיא

מארק ניימן, לע"מ

 

כזכור, מפלגת הליכוד המליצה אמש לנשיא על רה"מ נתניהו וכך גם המפלגות החרדיות, בדיוק כפי שהתחייבו לפני הבחירות.

יו"ר וועדת הבחירות המרכזית, השופט חנן מלצר, צפוי להגיש מחר (רביעי) לנשיא את תוצאות הבחירות באופן רשמי. לאחר מכן צפוי הנשיא לזמן אליו את נתניהו ולהודיע לו כי הוא מטיל עליו את מלאכת הרכבת הממשלה הבאה.

מרגע הודעת הנשיא לרה"מ נתניהו, יעמדו לרשותו 28 ימים למשימת הרכבת הממשלה, בהתאם לחוק יסוד: הממשלה. לנשיא ריבלין הזכות להעניק לנתניהו ארכה של כשבועיים נוספים למלאכה, זאת באם נתניהו יצטרך זמן נוסף כדי להרכיב את הממשלה הבאה.

מפלגות העבודה, כחול-לבן, ומרצ המליצו לנשיא על יו"ר כחול-לבן בני גנץ להרכבת הממשלה. נציגי חד"ש-תע"ל לא המליצו על אף מועמד להרכבת הממשלה.

נציגי סיעת הליכוד אצל הנשיא

מארק ניימן, לע"מ


נציגי סיעת יהדות התורה אצל הנשיא

מארק ניימן, לע"מ


נציגי מפלגת ש"ס אצל הנשיא

מארק ניימן, לע"מ