אבד לכם הסמארטפון במהלך החופשה בחו"ל? כך תפעלו - 0404
+
אבד לכם הסמארטפון במהלך החופשה בחו"ל? כך תפעלו Istock

אבד לכם הסמארטפון במהלך החופשה בחו"ל? כך תפעלו

אתם מטיילים בחו"ל, השעה היא שעת בין ערביים, והשמש נושקת לגגות הבתים. אתם חשים אושר שאפשר לחוש רק בחופשות כאלה, בהן אתם לחלוטין מחוץ לשיגרה, מושיטים את היד לכיס האחורי של הג'ינס, על מנת לשלוף את הסמארטפון ולהנציח את הרגע – ואז, כל החופשה שלכם משתנה.

הסמארטפון איננו! הוא לא שם! אתם מתחילים לשחזר את המקומות שהייתם בהם, מנסים להתקשר למכשיר שלכם – אבל כלום לא עוזר. המכשיר אבד, ואין לכם מושג באילו נסיבות.

חשוב לדעת, כי ביטוח נסיעות לחו"ל מאפשר גם כיסוי במקרים כאלה – כזה שיאפשר לכם החלפת המכשיר. ובכל זאת, חשוב לקרוא את המדריך להלן, ולטפל בקושי בצורה יעילה.

הסמארטפון שלי נגנב – מה עכשיו?

כשאתם מבחינים שהסמארטפון שלכם לא איתכם, ואם אתם מניחים שמישהו פשוט גנב אותו מכם, כדאי לפעול באופן מיידי בשני ערוצים שונים:

הראשון – חשוב להתקשר לחברת הסלולר בארץ, על מנת להודיע על גניבת הסמארטפון (את אותו תהליך תעשו גם במקרה של אבדן). מומלץ בדרך כלל "להקפיא" את פעילות הסים שלכם למספר שעות – ולקוות שתמצאו את המכשיר או שהוא יוחזר לכם. אפשרות נוספת היא לבטל את כרטיס הסים שלכם באופן קבוע. ביטול הסים שלכם יאפשר לדעת בוודאות כי לא יבוצעו חיובים לחברת הסלולר עקב שימוש בסמארטפון על ידי מי שלקח אותו.

השני – חשוב להתקשר לסניף המשטרה הקרוב ולדווח על גניבת הסמארטפון. בעת הגשת התלונה בגין הגניבה, תקבלו מסמך שיהווה אסמכתא לתלונה – שמרו אותו, מכיוון שחברת הביטוח תבקש לראות אותו כשתחזרו

טיפ קטן בנוגע לאיתור סמארטפון אם הסמארטפון שלכם הוא בעל מערכת הפעלה של אנדרואיד, מובנית בו מערכת שתאפשר לכם להפעיל מספר פונקציות לאיתורו. למשל, תוכלו לכבות אותו מרחוק, לגרום לו לצפצף, וכמובן – לראות את מיקומו. הכל – דרך חשבון הגוגל שדרכו אתם מפעילים את המכשיר. היכנסו לאתר של גוגל, וחפשו את ממשק הניהול של המכשירים המוגדרים על החשבון.

מה קורה אם הסמארטפון אבד, ולא נגנב?

אם אתם זוכרים שהנחתם את הסמארטפון במקום כלשהוא – אבל שכחתם לקחת אותו משם; אם השארתם את הסמארטפון (או הטאבלט, או מכשיר חשמלי אחר) על השולחן במסעדה או מעל ספסל המונית שזה עתה נסעתם בה – כדאי לעשות מאמצים לאיתור המקום, המסעדה, נהג המונית או נותן השירות שאולי יוכל למצוא את המכשיר שלכם ולשמור עליו עבורכם.
כמובן, שגם במקרים של אבדן הסמארטפון – מומלץ בחום לכבות את המכשיר ו/או להתקשר לחברת הסלולר לביטול או הקפאה של הסים שבו. חשוב לציין, כי אם הסמארטפון שלכם אינו מוגן בסיסמה, ואם נכנסתם דרך הסמארטפון לאתרים רגישים כמו למשל חשבון הבנק שלכם, אפליקציית כרטיס האשראי או אפליקציות אחרות המאפשרות גישה ללא סיסמה למידע רגיש אודותיכם – חשוב כפליים לחסום את המכשיר לשימוש על ידי אנשים זרים. אם אתם קוראים את המאמר הזה על מנת שתוכלו לדעת מה לעשות במקרים של אבדן או גניבה של מכשיר חשמלי (כמו סמארטפון או לפטופ) שיש עליו מידע רגיש – אנחנו ממליצים בחום לבחור בנעילת המכשיר, בזיהוי ייחודי על פי טביעת אצבע, או בזיהוי מספר PIN בן ארבע ספרות.

בעניין השיפוי הביטוחי במקרים של אבד מכשיר סמארטפון, חשוב לדעת כי תוכלו לצפות לכזה – רק במידה ורכשתם את ההרחבות המתאימות.

הרחבות ביטוחיות והשיפוי הכספי במקרה של אבדן סמארטפון

ביטוח נסיעות לחו"ל מאפשר הוספה של קטגוריית ביטוח נוסף למכשירי חשמל, כמו סמארטפונים, טאבלטים, מחשבים ניידים, מצלמות סטילס יקרות ואביזרים אחרים שאתם עלולים לאבד במהלך החופשה. תוספת הרחבה שתכיל ביטוח עבור מכשירים כאלה, תאפשר לכם לדעת כי בכל מקרה של נזק למכשירים – תוכלו לקבל שיפוי כספי. חשוב לדעת, כי במרבים המקרים ישנו סכום שיפוי מרבי (בדרך כלל של בין 500$-600$ למכשיר), לצד סכום מרבי של שיפוי בגין אבדן של אביזרים למכשיר, והשתתפות עצמית.

כשאתם רוכשים ביטוח נסיעות לחו"ל, תוכלו להוסיף לאותו ביטוח מספר הרחבות – כמו למשל הרחבת הכיסוי עבור מוצרים יקרים ומכשירי חשמל שאתם לוקחים איתכם, הרחבות עבור ביטול וקיצור נסיעה, ועוד. מרבית ההרחבות יוסיפו לתשלום הכולל עבור ביטוח הנסיעות לחו"ל שלכם כמה עשרות שקלים בודדים – אולם הידיעה שבמקרה חירום או באירוע בלתי צפוי, תוכלו לקבל שיפוי כספי בגין ההוצאות, תוכל לאפשר לכם טיול נטול דאגות וחופשה חלומית – כמו גם טיפול מהיר ואיכותי, בכל מקרה של אירוע בלתי צפוי, שרכשתם הגנה ביטוחית בגינו.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com