האם עדיף לקנות רכב או לקחת רכב מחברת ליסינג? - 0404
+
האם עדיף לקנות רכב או לקחת רכב מחברת ליסינג? Pixabay

האם עדיף לקנות רכב או לקחת רכב מחברת ליסינג?

עם מקדמות שגמישות וניתנות ל"משחק" עם מחירים אטרקטיביים, פריסות תשלומים נוחות ורכבים חדשים מכל הסוגים, אין פלא כי חברות ליסינג ממלאות את נתיבי ארץ ישראל ברכבי ספורט, רכבי פנאי, רכבי שטח, וגם ג'יפים.

רכישת רכב חדש ומתוחזק ועם אופציה לטרייד-אין בסיום תקופת החכירה

בין אם מדובר בעסקאות של ליסינג תפעולי או שמא ליסינג פרטי-מימוני, העובדות הן בשטח ובנתיבי הארץ – שיטות הליסינג מאפשרות לאנשים רבים בישראל לבצע רכישה של סוגי רכבים אשר בסיטואציה אחרת, שהיא לא קנייה דרך ליסינג, פשוט לא הייתה אפשרית כנראה.

חברות הליסינג, בימינו, מציעות מגוון אפשרויות תשלום על רכבים חדשים עם אפס קילומטר, רכבים בעלי ק"מ נמוך, רכבים אשר הוחלפו בעסקאות טרייד-אין ועוד. בהצצה אל מגרשי המכוניות בצידי הדרכים וחברות הליסינג, אפשר בקלות להיווכח כי ההיצע מזמין ונוצץ ואין ספק כי הקנייה של רכבי יד שניה-באופן ישיר אל מול בעלי רכבים המוכרים את רכבם בעיתונות ובאתרי אינטרנט מיועדים נמצאת בירידה.

בעבר, אנשים באמת נטו להתרוצץ ברחבי הארץ בחיפוש אחר מכוניות שהם איתרו באוקיינוס המודעות למכירה בעיתונות וברשת. לפעמים, התוצאה הייתה: נסיעה ליעד מרוחק לאחר איתור רכב למכירה, בדיקה במכון רישוי, התאכזבות והביתה עם הזנב בין הרגליים.

לעומת זאת כשאנשים בוחרים בעסקאות ליסינג, הם זוכים לתנאי מימון אטרקטיביים, רכבים מתוחזקים ושמורים מאוד אשר עברו את הטיפולים התקופתיים בזמן וגם אפשרויות של תחזוקת הרכב ("כולל תחזוקה" הוא מונח הקשור יותר לליסינג תפעולי, אך לעיתים אנשים פרטיים רוכשים רכב בתנאי ליסינג פרטי-מימוני,  המערב אלמנטים של ליסינג תפעולי כמו – תחזוקה).

הבדלים בין ליסינג פרטי-מימוני לבין ליסינג תפעולי

אם המונחים הללו של ליסינג וחכירה מאיימים עליכם ואתם עדיין לא כל כך מעודכנים בנתיב בו אלפי אנשים בוחרים בו מדי שנה, אנחנו כאן בכדי לעדכן אתכם. מה ההבדל בין ליסינג פרטי לליסינג תפעולי? ההבדל מתבטא בכך שליסינג תפעולי מיועד בעיקר לחברות גדולות, עובדי חברות וכדומה. במקביל, קיימת שיטת ליסינג פרטי המיועדת עבור לקוחות פרטיים.

במהלך עסקת ליסינג תפעולי, הרכב נשאר בבעלות של חברת הליסינג. בדרך כלל, העסקה כוללת תחזוקה שוטפת ותיקונים. כשנגמרת תקופת החכירה, באפשרותם של שוכרי הרכב לבצע טרייד-אין ולהחליף (במקרה הזה-את רכבי העובדים) את הרכבים לרכבים חדשים יותר. זאת בשונה מעסקאות ליסינג פרטי, אשר במהלכן, הבעלות על הרכב עוברת לחוכר הרכב – הלקוח.

בדרך כלל, תחזוקה ותיקונים אינם כלולים בליסינג פרטי, אך ניתן גם לכלול סעיפים כאלו של תחזוקה ולבצע שילוב של ליסינג פרטי-מימוני עם סעיף של תפעולי.

הבדל נוסף בין השניים, מתבטא באפשרויות ההחלפה של הרכב במהלך תקופת החכירה. בעסקאות של ליסינג תפעולי, ניתן בד"כ להחליף רכבים תוך כדי החוזה ורוב החברות לא יקנסו על כך את החוכרים. זאת בשונה מעסקאות ליסינג פרטי, החייבות בדרך כלל את הלקוח לתשלום כלשהו עבור החלפת רכב לרכב אחר הנמצא במגרש המכוניות.

 

 

"אבא ואמא" שדואגים לכם

בניגוד לקניית רכב ממודעת יד שניה בעיתון\ברשת, כשרוכשים רכב מחברות ליסינג, יש לכם בעצם על מי להסתמך במקרה של תיקונים, תקלות, בקשות לטרייד-אין ועוד. חברות ליסינג מציעות מחירים נמוכים ביחס לחברות היבואן, אשר מתהדרות בשירותם הבאמת ראוי לשבח, אך לא עולה בהרבה על יתרונות חברות ליסינג אחרות.

בעוד שחברות היבואן ממוקדות בתצוגה מושלמת עם אולמות תצוגה מפוארים, חברות הליסינג ממוקדות בעלות-מול-תועלת! – ומנגישות את הרכב האידיאלי לכל לקוח המבקש לעשות זאת ולהתחדש ברכב חדש. אולי, לרוב, המגרשים של חברות הליסינג לא מפוארים ברמות הכי גבוהות, אך ההתמקדות היא בעסקאות הכי כדאיות שקיימות כיום בשוק והנגשת המחירים מסייעות מאוד בהורדת המחירים.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com