‏נתניהו: "נקים צוות שימנע שביתות". יו"ר ההסתדרות: "פגיעה בדמוקרטיה" - 0404
+
‏נתניהו: "נקים צוות שימנע שביתות". יו"ר ההסתדרות: "פגיעה בדמוקרטיה" דוברות רכבת ישראל

‏נתניהו: "נקים צוות שימנע שביתות". יו"ר ההסתדרות: "פגיעה בדמוקרטיה"

בהמשך להפרעות החוזרות ונשנות בפעילותה של רכבת ישראל, הודיע שר התחבורה ישראל כץ על כוונתו לחוקק בוררות חובה, וחוק איסור שביתה בשירותים החיוניים, בינהם – רכבת ישראל.

השר קיבל את גיבויו של רה"מ שצייץ בטוויטר: "הרכבת צריכה לנסוע. אנחנו הנחנו פסי רכבת ואין שום הצדקה לכך שקומץ אנשים ישביתו את הרכבות למיליוני אזרחי ישראל ולחיילי צה״ל. זה לא יהיה. עוד השבוע אקים צוות שימנע השבתת שירותים חיוניים במדינה ויאפשר את חופש התנועה לכל אזרחי ישראל".

בתגובה לכך התייחס יו"ר ההסתדרות הנכנס, ארנון בר דוד, להחלטת ראש הממשלה ואמר "הכוונה לכרסם בזכות השביתה ולהחליש את ציבור העובדים מערערת את יסודות הדמוקרטיה ותפגע בכל אזרחי ישראל.

כל מי שינסה להעמיד במבחן את עוצמתה של העבודה המאורגנת, יגלה מהר מאוד את גודל הטעות שלו. אנו פועלים לחיזוק מעמד העובדים ושיפור השירות לאזרח, אך מי שינסה לנצל את זה לטובת מסע הסתה ייענה ביד קשה".

יש לציין כי חוק לאיסור השביתה בשירותים החיוניים חל כיום במדינות רבות בעולם בינהן ארצות הברית, בריטניה, גרמניה, אוסטרליה ובלגיה.

כמו כן, החוק הועלה בעבר על שולחן הכנסת ע"י ח"כ שרן השכל וח"כ בצלאל סמוטריץ אך לא קודם בעקבות התנגדותו של כחלון שכרת ברית עם הוועדים הגדולים, אך כיום, משכוחו בכנסת ירד, הסיכויים לחקיקה נראים גבוהים מאי פעם.

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com