בניגוד גמור לרצון העם - ריבלין לחברי הליכוד: ״העם רוצה אחדות״ - 0404
+
בניגוד גמור לרצון העם – ריבלין לחברי הליכוד: ״העם רוצה אחדות״ מארק ניימן, לע"מ

בניגוד גמור לרצון העם – ריבלין לחברי הליכוד: ״העם רוצה אחדות״

נשיא המדינה, ראובן ריבלין, נפגש עם סיעת הליכוד ושמע על המלצתה שראש הממשלה בנימין נתניהו ירכיב את הממשלה החדשה.

ריבלין פנה לחברי הליכוד: ״אתם הסיעה הגדולה ולכן אתם ראשונים כאן. הדברים באים לידי מימוש שהנשיא נפגש עם כל סיעות בית והראשונה היא זו שקיבלה את מירב הקולות וכך הסדר ילך״.

ריבלין הבהיר שהוא כפוף לרוח החוק להטיל המשימה על הח״כ שיש לו הכי הרבה ממליצים. השר יריב לוין ענה: ״אנחנו כמובן מבקשים להמליץ על נתניהו כמי שזכה באמון הרחב ביותר על מנת להרכיב את הממשלה הבאה״.

השרה מיר רגב: ״נתניהו קיבל את אמון הציבור ברמה האישית וגם ברמת הליכוד. זו פעם ראשונה שהליכוד מקבל כזה מספר מנדטים. הציבור הביע אמון חד בנתניהו למרות כתבי אישום וכולל כל מה שקרה בשלושה חודשים האחרונים. הציבור אמר את דברו – סומכים על נתניהו כמי שיהיה ראש הממשלה וירכיב את הממשלה״.

הנשיא ענה לרגב ומשום מה לא דייק לגמרי בדבריו: ״נדמה לי כשאת נבחרת לראשונה לכנסת הליכוד קיבל 38 מנדטים״. רגב השיבה: ״לא. קיבלנו 26״.

בהמשך, החל ריבלין להתערב בתוצאות הבחירות ואמר כי העם רוצה אחדות. דבריו של הנשיא רחוקים מהמציאות ומרצון הבוחר שהביע דעתו בצורה נחרצת.

ריבלין: ״העם כולו מבקש לראות אחדות. בישראל יש עם שמורכב מקבוצות וראוי שלכל אחד תהיה דעה במשטר דמוקרטי ופנייתי אליכם כח״כים ושרים, לקחת לתשומת לבכם שהאתגרים שעומדים לפנינו לא פשוטים. שרים וחברי קבינט יודעים זאת. אתם סיעת הליכוד קיבלתם תפקיד חשוב ביותר לבוא ולראות מה מגשר בינינו ומטרה אחת היא שגשוגה של מדינת ישראל להמשיך ולהתקיים תוך חילוקי דעות״.

דיווח מבית הנשיא: איילת כהנא, ערוץ 20.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com