אחים לנשק: "מברכים את הרמטכ"ל על החלטתו לשים בראש סדר העדיפויות של צה"ל ניצחון ומבצעיות" - 0404
+
אחים לנשק: "מברכים את הרמטכ"ל על החלטתו לשים בראש סדר העדיפויות של צה"ל ניצחון ומבצעיות" דובר צה''ל

אחים לנשק: "מברכים את הרמטכ"ל על החלטתו לשים בראש סדר העדיפויות של צה"ל ניצחון ומבצעיות"

ארגון אחים לנשק הגיב הבוקר (ראשון), על החלטת צה"ל כי נשים לא ישובצו בתפקידי לוחמה בחיל השריון וברך עליה. "ארגון אחים לנשק מברך הבוקר את הרמטכ"ל, רא"ל אביב כוכבי, על החלטתו, לשים בראש סדר עדיפויות של צה"ל את הניצחון והמבצעיות, ולסיים את הפיילוט להכנסת לוחמות לטנקים, שבאופן טבעי נכשל, כפי שהיה ברור שיקרה מלכתחילה.

כל ניסיון להציג את הניסוי כהצלחה שמסיבות משונות לא ממשיכים בה הוא מגוחך. הציבור לא מטומטם ומבין את האמת. הניסוי נכשל כבר בפעם השלישית. כדאי שמישהו במערכת הפוליטית יתעורר ויקרא לחקור את הדרך בה מתבצעים הניסויים האלו בצה"ל – בניגוד לכל רציונאל מבצעי ואנושי." מסרו.

באחים לנשק קראו לרמטכ"ל להמשיך במגמה "אנחנו קוראים לרמטכ"ל להמשיך את המגמה הזו, ולהפסיק את שילוב הלוחמות, גם בגדודי החי"ר האחרים וגם בתותחנים.

הכשלים המבצעיים של היחידות הללו מעידים על חוסר ההתאמה שלהם לגזרות בהם הם ממוקמות. הגיע הזמן להפסיק לשבץ את הנשים למקומות ותפקידים שלא מתאימים לצה"ל ומשימותיו, לא מתאימים לבנות ואף פוגעים בהן, ולהפסיק לקדם דרך צה"ל אג'נדות פמיניסטיות קיצוניות. צריך להחזיר את צה"ל לתפקידו היחיד – נצחון והכרעה." מסרו לסיום.

ארגון "אחים לנשק" הוקם לפני כשנתיים על ידי קצינים במילואים במטרה להיאבק במגמה של שילוב נשים במערך הלוחם של צה"ל, אשר לטענתם מוריד את הרמה, את האיכות ופוגע בכשירות צה"ל.