תנועת הרכבות הושבתה לחלוטין. כץ גיבה את ההנהלה, הועד בתגובה: "אין שום הנחיה להשבית פעילות" - 0404
+
תנועת הרכבות הושבתה לחלוטין. כץ גיבה את ההנהלה, הועד בתגובה: "אין שום הנחיה להשבית פעילות" דוברות רכבת ישראל

תנועת הרכבות הושבתה לחלוטין. כץ גיבה את ההנהלה, הועד בתגובה: "אין שום הנחיה להשבית פעילות"

שערורייה נוספת ברכבת ישראל בעקבות הסכסוך המתמשך בין ההנהלה לועד העובדים. הנהלת הרכבת הודיעה הבוקר (שישי) כי תנועת הרכבות תושבת לחלוטין עד להודעה חדשה, לאחר ששמונה מנהלי תנועה בפיקוד הרכבות הארצי הודיעו על מחלה.

מהנהלת הרכבת נמסר: ״בשעות האחרונות, בצעד ארגוני פראי ובלתי חוקי, הודיעו כמחצית ממנהלי התנועה בפיקוד הרכבות הארצי על מחלה. מדובר על פגיעה קשה של ועד העובדים בראשות גילה אדרעי בציבור הנוסעים בימי שישי, לצד החיילים הרבים אשר עושים שימוש ברכבות".

שר התחבורה ישראל כץ, גיבה את הנהלת הרכבת: "לא נאפשר אנרכיה ברכבת ישראל. נוסעי הרכבת לא יהיו בני ערובה בידי קבוצה המנסה לסחוט הטבות בכוח ובריונות".

סמנכ"ל הנוסעים ברכבת ישראל, בועז הירש: "הועד ממשיך לנהוג בפראות. אנחנו קוראים ליו"ר ועד העובדים גילה אדרעי, להתעשת ולהפסיק לפעול בשיטות חשוכות שפוגעות בנוסעים ובחיילים שעושים את דרכם הביתה".

מועד העובדים נמסר: "אין שום הנחיה או הוראה לאף מנהל תנועה להשבית שום פעילות. אין שביתה ואין עיצומים בעבודת הפקדים. הנהלת הרכבת החליטה לפגוע ברכבת ובנוסעים כדי לייצר משבר מבויים ופיקטיבי. מדובר בעובדים שחולים כבר כמה ימים, ומדובר במהומה רבה על לא מהומה ובהנהלה שלא בוחלת בכלום כדי לפגוע בעובדיה ולעשות כל מאמץ לרבות הפצת נתוני שקר והכפשות שווא כדי לנסות להשניא את עובדיה שלה, על הציבור".