בנט ושקד פגעו בגוש הימין - הבגידה ב״הבית היהודי״ הפכה לכשלון הענק של הבחירות - 0404
בנט ושקד פגעו בגוש הימין – הבגידה ב״הבית היהודי״ הפכה לכשלון הענק של הבחירות

בנט ושקד פגעו בגוש הימין – הבגידה ב״הבית היהודי״ הפכה לכשלון הענק של הבחירות

עוד ילמדו במשך שנים את מה שקרה בבחירות 2019 לשני המטאורים הפוליטיים – נפתלי בנט ואיילת שקד. שר החינוך ושרת המשפטים, שישבו על סוס בטוח בדרך לעוד קדנציה, שהיו באמצע עשייה ובאמצע מהפכה, במיוחד בבית המשפט, נמחקו ברגע אחד מהפוליטיקה הישראלית ונעלמו.

בנט ושקד מתכוונים לערער על תוצאות הבחירות, אבל קשה לראות מצב שהתמונה תשתנה. אירוני לראות שברגע האחרון שלה בכנסת, זקוקה השרה הנפלאה, איילת שקד, לרחמי בג״ץ. ספק אם ייתנו לה השופטים את הכבוד, אחרי שאיימה לשנות את התנהלותם.

אין ספק שההפסד הגדול הוא של גוש הימין, אך נתניהו יכול להקים ממשלה טובה גם בלעדיהם וזו המציאות המעניינת ביותר בבחירות 2019.

מייד לאחר שבנט ושקד חתכו ממפלגת ״הבית היהודי״, פרסמתי כאן בחדשות 0404 טור דעה וטענתי כי השניים פגעו בגוש הימין ולא יצליחו בבחירות. בנט ושקד אמרו מעל כל במה כי גוש הימין גדל בזכותם – בזכות הבריחה שעשו מהמפלגה הדתית. הלילה הובהר סופית כי שניהם טעו.

בנט ושקד, שעתידם הפוליטי היה מובטח, בעטו בדלי, זלזלו בציבור חובשי הכיפות הסרוגות, לא נלחמו כלל על מסורת ישראל, ההלכה וסוגיות הלכתיות שלשמם קיימת מפלגה כמו ״הבית היהודי״ ומעבר לכך, אף פעלו בניגוד לדעת החברים במפלגה, פתחו את השערים לרפורמים המסכנים את עתיד העם היהודי ואחרי שהקימו מפלגה חדשה, פרסמו סרטונים הזויים (שקד דוגמנית הבושם, סרטון השירה המשותפת) ונפלו עם ראיון הזוי על גבול ההטרדה (שקד ב״קבלן קולות).

טעות קשה ונוספת היתה בהכנסת טירונית למגרש הפוליטי, כאשר השניים לא השכילו להבין שעולם הכדורגל שבו חיה אלונה ברקת, אינו משכן הכנסת והציבור לא מחפש גימיקים, אלא עשייה בתחום הציבורי.

בנט ושקד עשו את כל הטעויות האפשריות ובין השאר הירי בנגמ״ש. הם נכנסו פעם אחר פעם בראש הממשלה בנימין נתניהו ולרגע לא הבינו עד כמה נתניהו אהוד ע״י רוב אזרחי ישראל.

בנט ושקד סברו שהם הכוכבים ולא המפלגה וברגע אחד הבינו שמי שהמליך אותם (הציבור הדתי), פשוט לא בחר בהם יותר. גם אם השניים היו נכנסים עם ארבעה או חמישה מנדטים, היה מדובר בכשלון, אך כעת מדובר במפלה של ממש. מפלה שממש לא מתאימה לשני מטאורים פוליטיים – שניים, שלמען האמת, יהיו חסרים מאוד לימין בישראל. ההפסד של כולם – של בנט ושקד ושל עם ישראל.

אכן, בבתי הספר עוד ילמדו על המהלך הפוליטי שכמותו לא זכור בישראל.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]