הכין סכינים מפיסות מתכת שחתך ממגשי האוכל שבכלא: אישום נגד המחבל שדקר קצינים בקציעות - 0404
+
הכין סכינים מפיסות מתכת שחתך ממגשי האוכל שבכלא: אישום נגד המחבל שדקר קצינים בקציעות משה שי, פלאש 90

הכין סכינים מפיסות מתכת שחתך ממגשי האוכל שבכלא: אישום נגד המחבל שדקר קצינים בקציעות

פרקליטות מחוז דרום הגישה היום (חמישי), לבית משפט המחוזי בבאר שבע כתב אישום נגד מחבל בכלא "קציעות", בגין נסיון רצח ופציעה בנסיבות מחמירות של סוהרים בכלא על רקע לאומני. 

על פי עובדות כתב האישום, שהוגש באמצעות עו"ד יואב קישון, ביום 14.3.2019, החליט המחבל, אסלאם אלושאחיה, בן 36, להרוג קצין יהודי בשב"ס, זאת כנקמה על מה שסבר שהינה החלטתו של השר לביטחון פנים לשבש את קליטת הטלפונים הניידים בכלא "קציעות", וכן משום שסבר שהסוהרים מרבים בחיפושים. לשם מימוש החלטתו, הכין שתי סכינים מפיסות מתכת שחתך ממגשי האוכל שבכלא, שאורך הלהב שלהן 5.5 ס"מ ו-6.5 ס"מ. את הסכינים הסתיר מתחת למזרון מיטתו בכלא.

מכתב האישום עולה, כי ביום 24.3.2019 בשעה 19:30 או בסמוך לכך, עת הועברו האסירים מאגף לאגף לצורך עריכת חיפוש, הוציא המחבל סכין מכיס המעיל שלבש, הסתער לעבר הקצין ודקר אותו בצווארו בכוונה לגרום למותו, תוך שהוא צועק "אללה הוא אכבר". המחבל רצה לדקור את הקצין פעם נוספת, אולם קצין אחר שעמד בקרבת מקום חש לעזרתו ונאבק עם הנאשם. במהלך המאבק, דקר המחבל גם את הקצין השני בכתף.

בכתב האישום צוין, כי "המחבל ביצע את העבירות מתוך מניע דתי, מדיני, לאומני או אידאולוגי, ובמטרה לעורר פחד ובהלה בציבור…"

כתב האישום מייחס למחבל ביצוע עבירות של נסיון רצח שהוא מעשה טרור, פציעה בנסיבות מחמירות המהווה מעשה טרור, הכנה לביצוע עבירה לפי חוק המאבק בטרור והחזקת חפץ אסור מסוכן המהווה מעשה טרור.

החקירה נוהלה ע"י היחידה הארצית למאבק בפשיעה החמורה והבינלאומית בלהב 433 בשיתוף עם שב"כ ושירות בתי הסוהר, ובליווי פרקליטות מחוז דרום.

הפרקליטות מבקשת לעצור את המחבל עד תום ההליכים המשפטיים נגדו. הנאשם מרצה עונש מאסר של 19 שנים, לאחר שהורשע בבית המשפט הצבאי בשומרון בעבירות ביטחון ובינהן נסיון רצח של אזרחים ישראלים, בכך שהוביל מחבל מתאבד לעיר חדרה.