לפיד: "לא ניצחנו בסיבוב הזה - הולכים לאופוזיציה למרר את חיי הליכוד" - 0404
+
לפיד: "לא ניצחנו בסיבוב הזה – הולכים לאופוזיציה למרר את חיי הליכוד" הדס פרטוש, פלאש 90

לפיד: "לא ניצחנו בסיבוב הזה – הולכים לאופוזיציה למרר את חיי הליכוד"

לאחר נאום הניצחון המוקדם שנשא אמש (שלישי), בני גנץ, מיד לאחר תוצאות המדגמים, ראשי מפלגת כחול-לבן נשאו הערב נאום לאחר ההפסד בבחירות למפלגת הליכוד ולגוש הימין. לפיד בחר לאיים ואמר כי המפלגה תיכנס לאופוזיציה על מנת למרר את חייהם של חברי הכנסת מטעם הליכוד, לדבריו. 

לפיד: "באתי לפוליטיקה בשביל לעשות שינוי כדי להילחם נגד תופעות שאני לא מאמין בהן ואני מסתכל סביבי ואני רואה שינוי ואפשרות לשינוי. לא ניצחנו את הסיבוב הזה – מכבד את הבוחרים וההכרעה שלהם אבל אני רואה את הכלי האולטימטיבי לפעם הבאה. ינסו לפרק אותנו, לא יצליחו".

בנוסף, אמר לפיד כי הוא "מודיע לקואליציה: אנחנו הולכים למרר את חייכם, נהפוך את הכנסת לזירת קרב. נראה לאזרחי ישראל איך נראת אלטרנטיבה אמיתית".

יו"ר כחול-לבן, בני גנץ, בחר שלא לאיים ואמר כי מפלגתו "הגענו לתוצאה יוצאת דופן. למעלה ממיליון אנשים שמו פתק שלא ידעו שהוא קיים. לא באותיות אלא במבנה הסיעתי שלו לפני 9-10 שבועות… בהינתן מצב הגושים זו המציאות. המערכה לא תמה – הדיאלוגים מתקדמים, הנשיא צריך לקבל המלצות והחלטות ואנחנו נעמוד בקשר עם מי שצריך. מכבדים ומקבלים את החלטת העם והחלטת הנשיא. יש לי הכרת תודה עמוקה לכל מי שהצביע לנו".