ערבים תקפו יהודי בעיר העתיקה ויפצו אותו ב-30,000 ש''ח - 0404
+
ערבים תקפו יהודי בעיר העתיקה ויפצו אותו ב-30,000 ש"ח יונתן סינדל, פלאש 90

ערבים תקפו יהודי בעיר העתיקה ויפצו אותו ב-30,000 ש"ח

תביעה אזרחית על סך 30,000 ש"ח פיצויים, הוגשה לאחרונה נגד מגד בן מוחמד אל רמאדי, צעיר ערבי שהיכה בחור יהודי בעיר העתיקה בירושלים ללא כל סיבה. המקרה ארע לפני כשנתיים וחצי ברחוב הבד בעיר העתיקה. בעת שצעד הבחור היהודי ברחוב, חלף מולו הצעיר התוקף כשהוא מלווה בשניים מחבריו. כשראו את המותקף החלו לצחוק עליו והצעיר אף הכה אותו בחזהו במכת אגרוף ללא שום סיבה.

לאחר התקיפה נתפס אל רמאדי ונחקר במשטרה. הוא הודה במעשיו במסגרת עסקת טיעון והוטלו עליו חמישה חודשי מאסר בדרך של עבודות שירות, שלושה חודשי מאסר על תנאי ותשלום פיצוי על סך 1,000 ש"ח לקורבן. בנוסף, נגזרו עליו שני עונשי מאסר על תנאי בתיקים אחרים.

המותקף הגיש תביעה אזרחית לבית משפט השלום בירושלים נגד אל רמאדי, בטענה כי העונש שהוטל עליו אינו מספק. בכתב התביעה נכתב כי כתוצאה מהתקיפה סבל התובע במשך זמן רב מכאבים בחזהו, מעוגמת נפש ומהשפלה קשה. כמו כן התקיפה גרמה לערעור בטחונו של התובע וחששות תמידיים שמקרה מהסוג הזה יחזור על עצמו בלכתו בעיר העתיקה או במקומות דומים.

עו"ד חיים בלייכר, המייצג את המותקף מטעם ארגון חוננו, מסר: "התביעה הזאת היא עוד צעד קטן במהלך גדול של מלחמה בתקיפות האנטישמיות החוזרות ונשנות כנגד יהודים בעיר העתיקה. אנו מקווים שהתובע המותקף יפוצה כראוי וכן שהתוקף וחבריו יבינו שהם ישלמו מחירים כבדים על מעשיהם האנטישמים".

ארגון חוננו קורא לאזרחים שהותקפו לפעול ולמצות את זכויותיהם המשפטיות. בחוננו פועלים בכל הכלים האפשריים בכדי שהפורעים והמסייעים להם ישלמו מחיר כבד על פגיעה ביהודים.