סיכום חדשות השבת - 0404
+
סיכום חדשות השבת דובר צה"ל

סיכום חדשות השבת

כ-11,000 ערבים התפרעו והתעמתו עם כוחותינו במספר מוקדים שונים סמוך לגבול הרצועה. לפחות 90 ערבים נפצעו. המחבלים השליכו עשרות מטענים, רימונים, אבנים ובקבוקי תבערה לעבר כוחותינו והמשיכו לשגר בלוני נפץ ותבערה לשטח ארצנו. במהלך שבת ועד סמוך למוצאי השבת הופרחו עשרות צרורות של בלוני נפץ ותבערה לעבר הארץ. כוחותינו השיבו באמצעים לפיזור הפגנות ובאש חיה על פי הוראות הפתיחה באש. ערבי חשוד שחצה את הגדר, נחקר והוחזר לרצועה.

מנהיג ארגון הטרור חמאס, יחיא סינואר, אמר במהלך כינוס מחבלים בעזה: "בעימות הבא ישראל תסבול. אני מבטיח כי יפונו לא רק יישובים בעוטף, אלא גם אשדוד, אשקלון ותל אביב" והוסיף: "האצבעות שלנו יישארו על ההדק".

מחבלי חמאס הכלואים הודיעו כי מחר (ראשון), תפתח קבוצה ראשונה של מחבלים אסירים בשביתת רעש, בהם המחבלים שביצעו את הפיגוע הרצחני במלון פארק בנתניה, ואיימו כי במידה ולא ייענו דרישותיהם, יפסיקו המחבלים השובתים גם לשתות מים. השר לביטחון פנים, גלעד ארדן אמר: "היערכות שלנו היא לתגבר בתוך הכלא, רופאים ופראמדיקים, כדי שלא יהיה צורך לפנות אותם וכמה שפחות שהם יצאו ויציפו בתי חולים אזרחיים. אנחנו מקווים שהם יישברו לפני כן". 

השר יואב גלנט התייחס לאפשרות שכחול-לבן יקימו את הממשלה החדשה: ״איני יכול להעלות על דעתי מה יקרה אם יו"ר כחול לבן יאיר לפיד יכנס קבינט ביטחוני.. האפשרות מעבירה בי צמרמורת״. 

ח"כ אביגדור ליברמן סבור שתקום רק ממשלת ימין: "הממשלה הבאה שתקום תהיה ממשלת ימין. גוש הימין איתן עם 67-68 מנדטים ואנחנו נהיה חברים רק בממשלת ימין. גנץ אינו אופציה ואני לא אשב עם זנדברג".

פשע שנאה: אלמונים השחיתו את אנדרטת חיל ההנדסה לזכר מבצע ערבה. חקירה נפתחה.

רוכב אופניים כבן 30 נהרג מפגיעת רכב בכניסה הצפונית לטייבה.

רוכב אופנוע כבן 22 נפצע בינוני לאחר שהתהפך בכביש הגישה למחצבות סמוך לאזור התעשיה שורק בבית שמש.

בת 28 נפצעה באורח בינוני ואדם נוסף נפצע באורח קל בהתהפכות טרקטורון ברחוב חלוצי התעשייה באשדוד.

רוכב אופניים כבן 54 נפצע באורח בינוני לאחר שנפגע מרכב בכביש 412, בדרך מצומת בית דגן לכיוון תל אביב.

גבר כבן 30 נפצע באורח בינוני לאחר שהתנגש בתמרור בכביש 44 סמוך למחלף פדיה.

רוכב אופניים חשמליים נפצע באורח בינוני לאחר שהתנגש בעץ ברחוב הטייסים באשקלון.

בית משפט השלום בחיפה האריך בארבעה ימים את מעצרם של שלושה תושבי חדרה החשודים כי שדדו את אקדחו של מאבטח בית הספר בעיר.

במהלך פעילות מבצעית יזומה של המשטרה בבאקה אל גרביה נעצרו שני תושבי העיר בחשד לירי בחתונה ותפסו נשק מסוג קרלו.

דוברות המשטרה

השרה ליחסים בינלאומיים בדרום אפריקה, לינדיווה סיסולו, הודיעה כי מדינתה תחזיר את השגריר מישראל וזאת במחאה על מדיניות הממשלה: "השלב הראשון בתהליך שנמוך היחסים עם ישראל".

ארצות הברית תגדיר את משמרות המהפכה של איראן כארגון טרור – כך מסרו גורמים לוול סטריט ג'ורנל. עוד דווח, כי ההכרזה תתקיים כבר ביום שני הקרוב. בתגובה, אמר ראש ועדת הביטחון של הפרלמנט האיראני כי "על איראן להכניס את צבא ארצות הברית לרשימת ארגוני הטרור של המדינה".

שר האוצר הבריטי פיליפ האמונד, אמר כי רוב מדינות האיחוד מסכימות כי יש צורך בדחיית הברקזיט, בהמשך לבקשתה של ראש הממשלה תרזה מיי. 

רשת הטלויזיה האיראנית דיווחה כי לפחות שלושה בני אדם נהרגו לאחר שסוללה של צוללת איראנית התפוצצה במספנה.

האתלטית לונה צ'מטאי שברה את השיא הישראלי שהיא קבעה בשנה שעברה בריצת חצי מרתון, בדקה ו-42 שניות.

את סיכום חדשות השבת ערכה נועה מגיד.

שבוע טוב ובשורות טובות, מערכת חדשות 0404