ישראל צילמה את הירח עם החללית בראשית והפכה רשמית למדינה השביעית שהקיפה את הירח - 0404
+
ישראל צילמה את הירח עם החללית בראשית והפכה רשמית למדינה השביעית שהקיפה את הירח חללית בראשית

ישראל צילמה את הירח עם החללית בראשית והפכה רשמית למדינה השביעית שהקיפה את הירח

תמונות היסטוריות מהירח: לאחר בחינת הנתונים הראשוניים שהתקבלו במהלך הלילה מבראשית על ידי הצוות ההנדסי של SpaceIL והתעשייה האווירית, חדר הבקרה מעדכן כי בראשית נמצאת במסלול מצוין כמתוכנן. הנקודה הקרובה לירח (פרילונה) במרחק של 470 ק"מ מפני הירח והנקודה הרחוקה מהירח (אפולונה) במרחק של 10,400 ק"מ.

במהלך התמרון נצפו בעיות סינוור בעוקבי הכוכבים, הצוותים ההנדסיים בוחנים את ההשפעה על מתכונת הנחיתה, המתוכננת לשעה 23:00 זמן ישראל לערך – עדכון מדויק יועבר בימים הקרובים. במהלך השבוע הקרוב התמרונים וההכנות האחרונות לנחיתה יערכו באינטנסיביות.

אתמול (חמישי), במהלך תמרון לכידת הירח המורכב שבוצע בהצלחה על ידי הצוות ההנדסי של SpaceIL והתעשייה האווירית, בראשית צילמה תמונות מרהיבות של הירח תוך כדי הפעלת המנועים ובשיאו של תהליך לכידת הירח.

חללית בראשית

בתמונה הראשונה ניתן לראות את הצד הרחוק של הירח – התמונה מספקת נראות נדירה של פני הירח בפרספקטיבה שלא ניתן לצלם מכדור הארץ. בתמונה זו כדור הארץ מוסתר על ידי הירח.

המכתשים הגדולים יותר הנצפים על הירח הינם מכתשים עתיקים ביותר בני יותר מ-4.5 מיליארד שנים, המכתשים הקטנים יותר הם צעירים יותר. בתמונה הנוספת ניתן לראות את צידו הרחוק של הירח ולצידו כדור הארץ.

התמונות צולמו מגובה של כ-470 ק"מ מעל פני הירח ממצלמה היקפית מספר 4 של בראשית.

חללית בראשית