מפחיד: כך נראה ניסיון הפיכת השלטון בישראל - 0404
+
מפחיד: כך נראה ניסיון הפיכת השלטון בישראל

מפחיד: כך נראה ניסיון הפיכת השלטון בישראל

ערב הבחירות בישראל, רגע לפני היום הגורלי שייקבע האם ישראל תמשיך להתנהל תחת מנהיגות ימנית או תחת שמאל המעוניין לשנות כאן את הכל.

הציבור בישראל הכריע פעם אחר פעם והשמאל ממשיך לאבד גובה עם השנים. כאשר לא הולך דרך הקלפי – כל הדרכים כשרות. דרך היועמ״ש, המבקר, בתי משפט וכמובן דרך כמה מכלי התקשורת המתפללים 24 שעות ביממה שיהיה כאן מהפך – בניגוד לרצון רוב העם בישראל.

הספין החדש והמשך ניסיון ההפיכה התבצע הערב, כאשר למהדורת חדשות 12 הודלפה במכוון ידיעה. ידיעה, שלא אמורה להיות מודלפת כלל ולה שותפים רק שניים – מבקר המדינה וחברו היועמ״ש. הידיעה שהודלפה: המבקר מבקש מהיועמ״ש לבדוק חשד לפלילים בדיווחיו של ראש הממשלה בנימין נתניהו – הצהרות ההון של רה״מ ועוד. מן הסתם, עוד ספין שאין מאחוריו כלום וגם אם יש חשד שכזה, הרי שבמדינה מתוקנת מבקר או יועמ״ש, או שניהם יחד, אסור להם להדליף לתקשורת שום מידע שכזה, קל וחומר לא חמישה ימים לפני הבחירות.

אי אפשר לעשות דין למתמודד אחד ודין אחר למתמודד השני. רק לפני כמה ימים נחשף כל עם ישראל, בעקבות דו״ח המבקר (שאת פרסומו כמובן שלא ניתן למנוע, על פי החוק), לחשד לעבירות פליליות בהתקשרות של החברה של בני גנץ לבין אלשיך ומשטרת ישראל. המבקר קבע כי ההתקשרות נעשתה בדרך של רמייה ותוך מצג שווא. עסקה של 50 מיליון ש״ח! ארבעה מיליון מהם כבר עברו לחברה של גנץ… ששוב, הציגה מצג שווא. במילים אחרות: שיקרה בעת ההתקשרות. דווקא בסוגייה הזאת, הכי קשה בדו״ח המבקר, הוא לא מצא שום סיבה להורות ליועמ״ש לפתוח בחקירה או לכל הפחות לחקור. שום כלום.

אתם מבינים? על 50 מיליון עם מצג שווא – של שני אנשים שכל רצונם שראש הממשלה בנימין נתניהו ייפול, שכל מהלכם קשור לכאורה ישירות לבחירות בישראל, אין שום הנחיה לחקור. ההיפך – המבקר טוען שאין כאן עניין פלילי. הוא כבר הפך גם לחוקר. בלתי נתפס.

אם זה לא ניסיון להפיכה שלטונית, מהו ניסיון שכזה?

יש לי הרגשה שבעוד כמה שנים טובות יצוצו סיפורים מהתקופה הנוכחית, אז נבין איך מכרו את כולנו. לא יאמן. ממש לא יאמן!

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com