בניגוד לטענת גנץ שרה״מ פעל להבאת באומל ממניע פוליטי, התברר שפנייתו לפוטין בוצעה כבר לפני שנתיים - 0404
+
בניגוד לטענת גנץ שרה״מ פעל להבאת באומל ממניע פוליטי, התברר שפנייתו לפוטין בוצעה כבר לפני שנתיים קובי גדעון

בניגוד לטענת גנץ שרה״מ פעל להבאת באומל ממניע פוליטי, התברר שפנייתו לפוטין בוצעה כבר לפני שנתיים

בניגוד לטענת יו"ר מפלגת כחול לבן, בני גנץ, על כך שראש הממשלה בנימין נתניהו פעל להבאת שרידי גופתו של זכריה באומל ז"ל ממניע פוליטי, מסתבר כי פנייתו של נתניהו לפוטין בנושא בוצעה כבר לפני שנתיים.

כזכור, הבוקר (חמישי), התראיין גנץ בגלי צה"ל בעקבות היחלשות מפלגתו בסקרים ובעניין החזרת גופתו של זכריה באומל אמר: "שמח שנתניהו עשה עוד ספין פוליטי". כשנשאל גנץ אם לדעתו עיתוי פרסום החזרת גופתו של באומל היה כדי לסייע לנתניהו בקלפי השיב: "סביר שבנימין נתניהו ינסה לעשות ספין פוליטי על כל תחום אחר, לצערי כן".

אך בניגוד לטענת גנץ, מתברר כי ראש הממשלה נתניהו, פעל כבר לפני כשנתיים, להבאת שרידי גופתו של באומל. ואף ציין בדבריו בעת פגישתו עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, בקרמלין במוסקבה כי: "לפני שנתיים פניתי אליך בבקשה אישית – שתעזור לנו למצוא את השרידים של החיילים, כולל את זכריה באומל, מתוך השותפות הגדולה לערכים של רעות לוחמים ואחוות לוחמים. אתה נענית מיד. אמרת שאתה תפעל באופן אישי. אתה הפעלת את אנשיך שעשו עבודה יוצאת מן הכלל, ולפני ימים אחדים הבאתם לנו את זכריה באומל ז"ל לארץ, והוא ייטמן בירושלים היום בלילה.

אני רוצה להודות לך ידידי, בשמי ובשם עם ישראל על מה שעשית, על הידידות האמיצה בינינו, שהיא חשובה מאוד למדינתנו, היא חשובה מאוד ליחסים בינינו, אבל אני חושב שכאן היא מתעלה ומביאה לידי ביטוי ערך משותף גדול שמאחד את שני העמים שלנו. אני מבקש להודות לך בשם עם ישראל כולו. תודה לך".