מקורבו של טראמפ בראיון בלעדי: ״תכנית המאה הכי טובה לישראל - לא ראיתי שם מסירת שטחים״ (צפו) - 0404
+

מקורבו של טראמפ בראיון בלעדי: ״תכנית המאה הכי טובה לישראל – לא ראיתי שם מסירת שטחים״ (צפו)

הרב אלי עבאדי, מקורבו של הנשיא טראמפ, סיפר בראיון בלעדי בתכנית ״האולפן הפתוח״ בערוץ 20 כי בניגוד להפחדות משמאל ובעיקר מימין, תכנית טראמפ, ככל שהוא מכיר חלקים ממנה, איננה כוללת מסירת שטחים לערבים.

הרב אלי עבאדי, המשמש גם כרב הקהילה הספרדית במנהטן, נשיא jjac ואף בעל קליניקה גדולה בבית החולים הר סיני, הסביר: ״טראמפ אוהב ישראל גדול. הוא אוהב מאוד את ראש הממשלה בנימין נתניהו ואת המדיניות שלו. אוהב את היהודים, הבת שלו ונכדיו יהודים״.

על תכנית ה-100 אמר הרב: ״התכנית הזאת נמצאת בסודי סודות אצל טראמפ, בני משפחתו ואנשי ממשל. מה שאני יכול להבין מבכירי הממשל שם שזו תהיה התכנית הכי טובה למדינת ישראל, שאף נשיא מארה״ב לא הציג מזמן רייגן ועד עכשיו. ממה שאני יודע, ישראל תמשיך את השלטון הביטחוני ביהודה ושומרון ובירדן. על מסירת שטחים לא שמעתי ואני מבין שגם לא יהיו חילופי אוכלוסיה או שטחים״.

הרב עבאדי הנוהג להפגש מידי פעם עם טראמפ, הוסיף ואמר: ״הנשיא טראמפ אמר – אני שם כעת תכנית על השולחן וגם אם היא לא תתקבל כעת, זהו הבסיס שממנו יתחילו בעתיד. לכן, הוא שם כעת את התכנית, אפילו שהיא לא תתקבל והוא מודע לזה שהיא לא תתקבל״.

הרב עבאדי רמז שנשיא ארה״ב יאהב פחות את האפשרות לעבוד מול בני גנץ, במידה וייבחר: ״אני לא חושב שתהיה אותה אהבה, אבל הוא יכבד אותו כראש ממשלה וצריך לעבוד איתו. הכל תלוי בגנץ, איך ידבר ואיך יתנהג איתו״. על המכתב עליו חתמו בעבר כמה חברים ב״כחול לבן״ נגד טראמפ, שאותו הגדירו גזעני, אמר הרב עבאדי בציניות: ״זה יעשה הרבה רושם״.