6 שנים לחדשות 0404 - מכלי התקשורת המשפיעים בישראל - 0404
+
6 שנים לחדשות 0404 – מכלי התקשורת המשפיעים בישראל חדשות 0404

6 שנים לחדשות 0404 – מכלי התקשורת המשפיעים בישראל

אתר חדשות 0404 החל דרכו במתכונתו הארצית באפריל 2012. כמה ימים קודם לכן, הוקם דף הפייסבוק של חדשות 0404, הנחשב לאחד מדפי הפייסבוק הפופולריים בישראל. בהמשך הדרך, הושקה אפליקציית החדשות 0404, שעד מהרה הפכה לאפליקציית חדשות מהירה ועדכנית וכזאת, האהובה על רבים מאזרחי ישראל ובעיקר על חיילי צה"ל. אתר 0404 דורג על ידי "גלובס" במקום הרביעי בישראל במדד המותגים. 

אתר חדשות 0404, ששם דגש על אהבת הארץ, אהבת כוחות הביטחון, ומסורת ישראל, הצליח להביא לשיח הציבורי נושאים חשובים שעלו על סדר היום והפכו לחלק אינטגרלי מעם ישראל. 

בין השאר, יצר אתר החדשות 0404 את מחאת דוד הנחלאווי – המחאה הגדולה בתולדות צה"ל וכזאת אשר גרמה לרמטכ"ל לפעול ליצירת קוד אתי לחיילי צה"ל בכל הקשור בשימוש ברשתות החברתיות. בשיא המחאה, התקבלו בחדשות 0404 כ-17 אלף תמונות של חיילים מכלל יחידות צה"ל.

נושא נוסף שהפך לחלק מהמודעות של אזרחי ישראל הוא טרור בקבוקי האבנים והתבערה המתרחש בארצנו מידי יום ומזה עשרות בשנים. חשיפת פיגועי האבנים ופרסומם מידי יום, הביאו את כלי התקשורת השונים להכיר בעובדה כי מתרחשים פיגועים על בסיס יומי ולא ניתן יותר להתעלם מהם. מאבק חדשות 0404 בטרור הערבי המבוצע מידי יום, הביא לדיון דחוף בכנסת, כאשר בעלי חדשות 0404, בועז גולן, הציג בדיון את נתוני פיגועי האבנים ברכבת הקלה בירושלים. המאבק שהתנהל רק על ידי חדשות 0404, הביא את המשרד לביטחון הפנים בראשות השר גלעד ארדן להכין תוכנית למיגור פיגועי האבנים ברכבת הקלה בירושלים ומאז שהושקה, כמות הפיגועים לעבר הרכבת הקלה, ירדה כמעט לאפס. 

חדשות 0404

חדשות 0404 החליט לחבור לתנועת "רגבים" ולסייע במאבק להריסת בתי ערבים בלתי חוקיים ובמאבק על השתלטות ערבית על אדמות מדינה. בזכות מאבק 0404 בוצעו צווי הריסה שונים, הופסקו עבודות ערביות בשטח והוחרמו משאיות, טרקטורים ועוד.

חדשות 0404 עמד מאחורי פעילות חשובה והיה הראשון בישראל שקרא לציבור להגיע לחתונות ולחזק זוגות צעירים שמצאו אולם ריק מאורחים. האתר היה הראשון גם לקרוא לציבור להגיע להלוויות של עריריים, לוחמים יקרים שנהרגו, ניצולי שואה ואחרים.

אתר 0404 הוא היחידי בישראל המציג לראווה על בסיס קבוע תמונות של נופי ארצנו, שקיעות, זריחות ועוד. חדשות 0404 הוא הראשון בארץ אשר פעל לפרגן לכוחותינו מצה"ל, מג"ב, המשטרה ולוחמי האש ומפרסם באופן קבע תמונות וסרטונים של לוחמים, ומודה להם על שירותם למען כלל עם ישראל. 

חדשות 0404 לקח על עצמו גם לפרגן לעשייה רבה בקרב הציבור החרדי ולמנוע פרסומים שליליים קבועים על אוכלוסיה זו. 

מזה כחמש שנים ומידי יום משתף 0404 פעולה עם "קפה הכי אחי" בהובלת רפי פורטל, לחלוקת צ'ופרים, עוגות ושתייה קרה וחמה ללוחמינו היקרים ברחבי הארץ. בחגים מחולקים ללוחמים סופגניות, נרות חנוכה, משלוחי מנות ועוד ובסופי שבוע מקבלים הלוחמים חלות ומוצרים לשבת. אלפי חיילים זכו לקבל צעיפים, כובעים, חמי צוואר, כפפות ועוד.

מידי שנה עשרות אלפי חיילים זוכים לחיבוק ובעיקר לאמירת תודה המגיעה באמצעות 0404 ו"קפה הכי אחי" מכל עם ישראל.

מייסד האתר, בועז גולן: "אני שמח וגאה שהצלחנו מהר מאוד לתקוע יתד בשוק התקשורת בישראל ולהביא לשינוי בתודעת הגולשים. אני שמח שמאז הקמת 0404 התברר לציבור כי בחלק מכלי התקשורת מעלימים אירועים, סיפורים חשובים ופועלים אף בדרך של פייק ניוז ואי אמירת האמת במלואה.

אני שמח בעיקר שסייענו לאתר עשרות נעדרים, לסייע לחיילים בודדים, לשפץ דירות, לאסוף תרומות, לאתר בעלי חיים שהושבו לבעליהם וכן עשרות אבידות שהושבו לחיילים ולאזרחים.

את כל זה עשינו בזכות יותר מחצי מיליון גולשים בפייסבוק ועוד מאות אלפים הגולשים באפליקציית 0404 ובאתר החדשות. אני שמח שהצלחנו לאחד רבים מעם ישראל וגאה להיות חלק מהעם המיוחד הזה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com