בדיקת 0404: צה"ל מעולם לא העמיד לדין ולא נזף במפקדים שעוברים על פקודות בעניין חיילים דתיים - 0404
+
בדיקת 0404: צה"ל מעולם לא העמיד לדין ולא נזף במפקדים שעוברים על פקודות בעניין חיילים דתיים שלומי צור

בדיקת 0404: צה"ל מעולם לא העמיד לדין ולא נזף במפקדים שעוברים על פקודות בעניין חיילים דתיים

הכנסת חיילים למגורי בנות? אי התקנת מזוזות בבסיסים? מטבחים שבהם בושל אוכל שאינו כשר? שאריות סרטנים באוכל? הכרחת חיילים דתיים לגלח זקנם בניגוד לפקודות? חיוב הגעה לבסיס גם ביום צום? בעצם, למה לא? אם אף אחד בצה״ל לא פועל נגד מי שעובר על פקודות בעניין חיילים דתיים ומסורת ישראל, הרי שהמפקדים יכולים להמשיך ולהתעמר בחיילים השונים.

מבדיקת חדשות 0404 עולה כי מעולם, ולמרות שצה״ל הודה במקרים רבים כי מפקדים נהגו בניגוד לפקודות, אף אחד מהם לא הועמד לדין, ננזף או נקרא לסדר. אף לא אחד.

בכל אירוע אחר, בכל פגיעה בחיילים או בעבירה על פקודות, מפקדים ננזפים, עומדים לדין ובמקרים שונים גם מועברים מתפקידם. כך קרה כאשר קצין זרק רימון עשן לאוהל חייליו בצנחנים (חשיפה של חדשות 0404), או כאשר קצינים היו אחראים לתאונות אימונים, מחדלים שונים ועוד ועוד.

משום מה, רק כאשר מדובר בעבירה על פקודות מטכ״ל בעניין חיילים דתיים, צה״ל לא מעמיד לדין את האחראים לכך. מעולם.

מארגון "צו 1" למען החיילים נמסר בתגובה: "אלפי חיילים דתיים נענשו בגלל שמירה על מצוות התורה באירועים שונים ומשונים. הכתבה משקפת את אשר כולם יודעים: הפיקוד הבכיר מזלזל ביהדות וקורץ קריצה למפקדים מתעמרים. בימים אלו אנו משיקים קובץ זכויות ופקודות המחדדים את תוקפן של ההוראות השומרות על הצבא יהודי ועל החיילים שומרים המסורת. חייל! נפגעת? פנה אלינו. עידן: 054-4287275".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "טענות הכתב משוללות יסוד. מפקדי צה"ל מקיימים טיפול משמעתי על פי סוג וחומרת העבירה ללא כל הבדל". לטענת גורם צבאי: "רק בחודש האחרון נשפטו שני מפקדים שונים ביחידות שונות על עבירות שקשורות בתקלות כשרות, עם עונשי ריתוק ועונש של קנס כספי".