הצנרת עושה לכם בעיות? פתרונות אינסטלציה לתושבי מודיעין - 0404
הצנרת עושה לכם בעיות? פתרונות אינסטלציה לתושבי מודיעין Pixabay

הצנרת עושה לכם בעיות? פתרונות אינסטלציה לתושבי מודיעין

לאחר יום עבודה ארוך ומתיש במיוחד אתם מחכים לרגע בו תגיעו הביתה, תתרווחו בנחת בכורסה ותתנו לתכנית אהובה לטשטש את זיכרונות היום הקשה שעבר עליכם. אך כל התכניות האלו נגנזות באחת כאשר בפתח הבית מחכה לכם שלולית מים גדולה. לאחר בדיקה קצרה אתם מאתרים את המקור למים הסוררים האלו – פתח הביוב הנמצא במטבח עלה על גדותיו, ולכן כל המים נמצאים כרגע אצלכם במרכז הבית.

פונים לחברה מקצועית

הפתרון המהיר ביותר באותו הרגע הוא לשלוף את הפומפה הנמצאת באחד מחדרי האחסון, ולנסות לפתוח את הסתימה שנוצרה בפתח הביוב הזה. אך ברגע שהפומפה איננה מביאה כל תועלת והפתח נשאר סתום וחסום – אתם מבינים כי לא נותרה לכם כל ברירה אלא לפנות אל חברה המספקת שירותי שאיבות ביוב במודיעין והסביבה, כדי שיגיעו אליכם כמה שיותר מהר ויפתרו את הבעיה המתסכלת.

ממה נגרמות סתימות ובעיות בצנרת הבית?

בכל בית יכול להיווצר מצב של בעיה כזו או אחרת בצנרת. לרוב הבעיות הנפוצות ביותר מתרחשות בגלל שני גורמים עיקריים:

צנרת ישנה ובלויה – ענף הנדל"ן במדינת ישראל הולך ומתפתח כל הזמן. אך למרות זאת, ישנם לא מעט בתים ובנייני מגורים ישנים מאוד שקיימים כבר למעלה משלושים ואף ארבעים שנה. באופן טבעי אותם בתים נראים כבר ישנים, גם מבחינה חיצונית וגם מבחינת תחזוקה. יסודות של בית מורכבים מחומרים שונים ומורכבים, בין השאר ישנם גם יסודות הצנרת הנמצאים תחת מרצפות הבית וגם בקירות. במהלך השנים אותן צנרות צוברות בלאי טבעי, וכך האפקטיביות שלהן יורדת בהדרגתיות. בתים עם יסודות צנרת ישנים מאוד עלולים לייצר הרבה יותר בעיות צנרת, מאשר בתים עם יסודות חדשים שנבנו לא מזמן.

הצטברות לכלוך – כל הצנרות ברחבי הבית מובילות למקום אחד, שהוא הביוב. הצנרות מחוברות לכל אותם חללים בהם יש כיורים או זרימת מים כמו מטבח, חדר שירותים או/גם חדר אמבטיה. הצנרת הינה צינור ארוך, חלול ובעל פיתולים דרכו זורמים המים עד לניקוז המרכזי של הביוב. כתוצאה מלכלוך שמצטבר בדפנות אותו צינור כמו שיירי אוכל, שערות, אבק, שומנים ועוד יכול להיווצר מצב של מעין פקק שיוצר סתימה באחד מחלקי הצינור שמוביל את המים וכך נוצרת סתימה מטרידה שהמים לא יכולים לעבור דרך הצינור, ולכן עולים כלפי מעלה לרצפת הבית.

כיצד למנוע סתימות בצנרת הבית?

הדרך הראשונית והטובה ביותר כדי להימנע ככל האפשר מסתימות מתסכלות ומטרידות בצנרת הבית, היא באמצעות הקפדה על סתימת חורי הניקוז שמובילים את המים אל הצנרת. ניתן לרכוש בכל חנות כלי בית מסננות קטנות אותן יש להניח על גבי פתחי צנרת בכיורים, אמבטיות או מקלחונים וכך כל הלכלוך מצטבר ישירות על אותן מסננות ולא חודר אל תוך הצנרת.

במידה ומדובר בצנרת ישנה ובלויה מאוד שקיימת בבתים ישנים, מומלץ להתייעץ עם אינסטלטורים מקצועיים בנוגע לפתרונות אינסטלציה מומלצים לפי מיקום הצנרת, פתירת בעיות שיכולות להיווצר בעתיד ועוד.

פתרונות אינסטלציה מקצועיים

במקרים בהם נוצרה סתימה של הצנרת באחד מחללי הבית, מומלץ לפנות אל חברות אינסטלציה מקצועיות המציעות מגוון פתרונות אינסטלציה בהתאם לסוג הבעיה. במקרים בהם הסתימה נוצרת כתוצאה מלכלוך רב, ניתן לשאוב ולנקות את הצנרת עם ביובית מקצועית. במקרים בהם מדובר בסתימות חוזרות ונשנות בגלל צנרת ישנה, מומלץ לבצע בכל תקופה קבועה שאיבה ותחזוקה מקצועית של כל הצנרת כדי למנוע בעיות של סתימות כאלו. זקוק לפתרונות אינסטלציה מקצועיים ומהירים? הביוב נסתם ואתם אובדי עצות? לפרטים נוספים על התחום לחץ כאן.

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]