היועמ"ש על ה"בוטים" של הליכוד: אין בידי ראיות אודות תעמולה אסורה - 0404
+
היועמ"ש על ה"בוטים" של הליכוד: אין בידי ראיות אודות תעמולה אסורה יונתן סנדל, פלאש 90

היועמ"ש על ה"בוטים" של הליכוד: אין בידי ראיות אודות תעמולה אסורה

היועץ המשפטי לממשלה, ד"ר אביחי מנדלבליט, הגיב לבקשות שהגישו מפלגות כחול לבן – יש עתיד וחוסן לישראל, ליו"ר וועדת הבחירות המרכזית לכנסת ה-21, להוציא צו המורה לליכוד להימנע מלממן או להפעיל חשבונות ברשתות החברתיות ובמיוחד להימנע מפרסום תעמולה אסורה באמצעות חשבונות אלה. זאת, בעקבות דו"ח ופרסום ב"ידיעות אחרונות" ממנו עולה, לטענתן, כי מדובר ברשת תעמולה הממומנת ומופעלת ע"י הליכוד.

בתגובת היועץ המשפטי לממשלה נאמר כי "במישור המשפטי, הרי שבהתאם לחובת ההזדהות שבחוק הבחירות (דרכי תעמולה), כפי שפורשה ויושמה החלטת יו"ר ועדת הבחירות גם ביחס לפרסומים באינטרנט, על פני הדברים חלה חובת זיהוי ככל שגורם מפלגתי מפעיל חשבונות משתמש ברשת טוויטר לצורך פרסום תעמולת בחירות.

עם זאת, בכל הנוגע לשאלה האם העתירה דנן מבססת ברמה הנדרשת את הנטען במסגרתה, כי מתבצעת בפועל תעמולת בחירות באמצעות חשבונות ברשתות החברתיות, במימון הליכוד, ללא זיהוי כנדרש – הרי שהיבטים עובדתיים וראייתיים אלו אינם בידיעת היועץ המשפטי לממשלה".

כזכור, ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב לנושא במסיבת עיתונאים שכינסו בליכוד והוכיח, באמצעות גיורא (אדם אמיתי המזוהה בשם "קפטן ג'ורג' ברשת), כי מדובר בפייק ניוז. בתגובתו אמר רה"מ כי "הבוטים של ידיעות התגלו כפייק – כולם אמתיים, בעלי משפחות, בעלי דעות. לא רובוטים".