הותר לפרסום: ד"ר עידן ברק הוא הרופא החשוד בביצוע מעשים מגונים בילדים ברשת - 0404
+
הותר לפרסום: ד"ר עידן ברק הוא הרופא החשוד בביצוע מעשים מגונים בילדים ברשת אילוסטרציה

הותר לפרסום: ד"ר עידן ברק הוא הרופא החשוד בביצוע מעשים מגונים בילדים ברשת

ד"ר עידן ברק, בן 37 ממרכז הארץ, הוא הרופא שנעצר לפני כשבוע על ידי להב 433 ביחידה 105 – המוקד הלאומי להגנה על ילדים ונוער ברשת, בחשד לביצוע עבירות מין בקטין ברשת לרבות מעשה סדום, סחיטה באיומים וייצור חומרי תועבה בדמות קטין וכן עבירות נוספות, כך הותר היום לפרסום.

החקירה החלה בעקבות דיווח של הקטין למוקד 105 והיא מתנהלת בשיתוף פעולה עם משרד הרווחה ומלווה על ידי מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה.

על פי החשד, נהג החשוד משך תקופה ליצור קשר עם הקטין באמצעות אחת האפליקציות למסרים מיידים, ולאחר שביסס את הקשר עמו, ביצע בו במספר הזדמנויות עבירות מין חמורות במרחב הווירטואלי, תוך ניצול בוטה של תמימותו.

פרטיו של החשוד הותרו לפרסום על ידי בית המשפט על מנת לעזור למשטרה לאתר קורבנות נוספים. 

פרקליטו של ברק, עו"ד שי רודה, אמר כי למרות שמדובר בחשוד שהוא רופא ילדים, השיחות שניהל עם הקטינים התקיימו מעבר לשעות העבודה שלו. לדברי עו"ד רודה, ברק מודה שדיבר ונפגש עם הנערים, אך לא ידע שהם קטינים. ברגע שהבין שהם מתחת לגיל 16 הוא הפסיק את המפגש עמם, לדבריו.

שמות כינוי ופרופילים פיקטיביים בהם עשה החשוד שימוש ברשתות החברתית:
Moshecohen
Denisdaniel
Mastpr
Badboy
Badboy_17

מהמשטרה נמסר כי, "מדובר בחקירה סמויה ומורכבת, שהתנהלה במרחב הווירטואלי מזה מספר שבועות, במהלכה הופעלו אמצעים טכנולוגיים ואחרים שאפשרו לצוות החקירה לזהות את החשוד.

משטרת ישראל תמשיך להיאבק בנחישות בתופעה החמורה של פגיעה מינית בקטינים דרך האינטרנט ותשתמש בכל האמצעים העומדים לרשותה על מנת להביא לדין את העבריינים הפוגעים בגופם ובפרטיותם של קטינים ובכלל וקוראת לציבור לפנות למוקד 105 לדיווח על עבירות כלפי קטינים ברשת האינטרנט".