"מלאכי הנתינה של ישראל": פרס ישראל למפעל חיים יוענק למייסדי עמותת "זיכרון מנחם" - 0404
+
"מלאכי הנתינה של ישראל": פרס ישראל למפעל חיים יוענק למייסדי עמותת "זיכרון מנחם"

"מלאכי הנתינה של ישראל": פרס ישראל למפעל חיים יוענק למייסדי עמותת "זיכרון מנחם"

שר החינוך, נפתלי בנט, הודיע על חתן וכלת פרס ישראל לשנת תשע"ט למפעל חיים: מייסדי עמותת "זיכרון מנחם", מירי וחיים ארנטל. בנט נפגש בלשכתו שבתל אביב עם הזוג ארנטל ובישר להם על זכייתם בפרס ישראל למפעל חיים לרגל יום העצמאות ה-71 למדינת ישראל.

הזוג ארנטל הקים בתחילת שנות ה-90 את עמותת "זכרון מנחם", המרכז הישראלי לתמיכה בילדים חולי סרטן ובני משפחותיהם. העמותה נקראת על שם בנם של הזוג, מנחם ארנטל ז"ל, שנאבק למעלה מ-14 שנה במחלת הסרטן. לאורך השנים נרתמו לפעילות העמותה אנשי ציבור, רבנים, רופאים ומתנדבים רבים, רופאים, בכללם בנות שירות לאומי.

מוקדם יותר הבוקר התקשר השר בנט אל הזוג וביקש מהם להגיע בהקדם לפגישה בלשכתו על מנת לקבל את הבשורה.

בפגישתם סיפרו הזוג ארנטל לשר על בנם מנחם ז"ל, על פעילות העמותה ועל החיבור שהם יוצרים בעם ישראל: "אצלנו שני דברים לא נכנסים לעמותה – פוליטיקה ודת. אנחנו לא מבחינים בין חילונים ודתיים, בין מזרחים ואשכנזים – כולם כולם אותו דבר, ולכולם אנחנו עוזרים. לא יכולנו לקבל בשורה משמחת מזו".

בנט: "מירי וחיים ארנטל הם מלאכי הנתינה של עם ישראל. מתוך האבדן והשבר שחוו כאשר שכלו את בנם הבכור מנחם ז"ל, הם יצרו אור בדמות מפעל של חסד ונתינה שמיטיב עם רבבות הורים וילדים בישראל. הזוג ארנטל, באמצעות זכרון מנחם, עוסקים בקודש הקודשים.

משימת חייהם היא לעשות הכל למען חולי הסרטן ומשפחותיהם כדי להוציא אותם מהכאב, הפחד והסבל למקום שמח ומלא תקווה. לאורך השנים נרתמו אלפי בני נוער לפעילות העמותה וכך מתחנך דור שלם בעמותה לחיים של נתינה למען האחר. ההתמסרות המוחלטת של הזוג ארנטל למפעל חייהם היא דוגמא ומופת. מזל טוב חיים ומירי, בעצם הווייתכם אתם מהווים השראה לכולנו".