המנהל הסיר שלט מחאה של רגבים בחאן אל אחמר, אבל הותיר מאות אחרים בלתי חוקיים - 0404
+
המנהל הסיר שלט מחאה של רגבים בחאן אל אחמר, אבל הותיר מאות אחרים בלתי חוקיים רגבים

המנהל הסיר שלט מחאה של רגבים בחאן אל אחמר, אבל הותיר מאות אחרים בלתי חוקיים

לפני כחודש וחצי הגיעו אנשי תנועת רגבים סמוך למאחז הלא חוקי בחאן אל אחמר, על מנת להציב שלט מחאה על אזלת היד של הממשלה שלא אוכפת את פסק בג"ץ שאישר את הריסת המתחם שנבנה על ידי הרשות.

שלט המחאה עוצב כשלט המדמה שילוט של פרויקט בנייה ממשלתי ומעוטר בסמלי משרד ראש הממשלה, האיחוד האירופי והרשות. בשלט נכתב באירוניה, כי היזם והמבצע הינה הרשות, האדריכל, הינו סלאם פיאד – ראש הממשלה לשעבר ברשות, הפיקוח והייעוץ המשפטי באחריות האיחוד האירופי, ואילו משרד ראש הממשלה אחראי על האבטחה ויחסים בין לאומיים.

תוך זמן קצר מתחילת עבודות ההצבה, הגיעו למקום פקחי המנהל האזרחי מלווים במספר ניידות משטרה. אלו החליטו להחרים את השלט וציוד ההתקנה, בטענה כי מדובר בבניה בלתי חוקית. בארגון דרשו את החזרת השלט לידיהם.

אלא שסיור קצר בכבישי יהודה ושומרון העלה, כי בשולי הדרכים מוצבים מאות שלטי חוצות באין מפריע. "ההתנהלות של המנהל האזרחי, מול העובדה שיש מאות שלטי ענק בצידי הכבישים, מעוררת שאלות קשות על אכיפה בררנית, שלא לומר התנהלות קטנונית מצד הגוף הזה, אבל האבסורד האמיתי הוא ההתנהלות של ראש הממשלה נתניהו, שהצהיר לפני ארבעה חודשים כי יממש את פסק בג"ץ "תוך זמן קצר", אבל בפועל לא עשה דבר".

רגבים

מבזקיםלכל המבזקים