נתניהו ונשיא ברזיל קיימו פגישת עבודה וחתמו על הסכמים: "זו רק ההתחלה" - 0404
נתניהו ונשיא ברזיל קיימו פגישת עבודה וחתמו על הסכמים: קובי גדעון, לע"מ

נתניהו ונשיא ברזיל קיימו פגישת עבודה וחתמו על הסכמים: "זו רק ההתחלה"

ראש הממשלה בנימין נתניהו ונשיא ברזיל ז'איר בולסונארו קיימו פגישת עבודה מצומצמת וכן פגישה מורחבת בהשתתפות שרים משתי המדינות, בלשכת רה"מ בירושלים.

ראש הממשלה נתניהו במעמד חתימת ההסכמים: "אדוני הנשיא ידידי ז'איר בולסונארו. יאיר בעברית. זהו תענוג גדול בשבילי ובשם חברי לממשלה לקבל אותך ואת המשלחת שלך כאן בירושלים.

אנחנו בפתח של עידן כביר ביחסים בינינו. ברזיל, שהיא אחת מהמעצמות הגדולות בעולם, וישראל שהיא מדינה עתיקה, אבל מעצמה טכנולוגית חדשה. אנחנו תמיד נזכור את התפקיד שברזיל מילאה בהחלטה על החלוקה באו"ם, ושל הנציג שלה אוסוולדו ארניה שהיה נשיא העצרת הכללית של האו"ם.

אנחנו שמחים שאחרי שנים של יחסים קצת מהוססים אתה החלטת, החלטנו יחד, לפתוח עידן של שותפות ושיתוף פעולה בכל התחומים. מאז הביקור שלי, הראשון של ראש ממשלה בישראל בברזיל, אנחנו שלחנו שורה של מומחים, של משלחות ישראליות לברזיל בתחומים שונים, ואנחנו עומדים לחתום על שורה של הסכמים בעקבות המגעים הללו, וזו רק ההתחלה.

אני רוצה שתדע שיש לך כאן עם שאוהב את ברזיל, ומדינה שרוצה שיתוף פעולה הדוק ביותר עם ברזיל תחת הנהגתך. תודה רבה לכם, וברוך בואך לירושלים".

נתניהו ובולסונארו השתתפו בטקס חתימה על שורת הסכמים בילטרליים בתחומי הביטחון, ביטחון הפנים, התעופה המדע והטכנולוגיה, ומזכרי הבנות בתחומי הבריאות והסייבר.

בפגישה השתתפו גם מ"מ שר החוץ ושר התחבורה ישראל כ"ץ, השר לביטחון פנים גלעד ארדן, שר המדע והטכנולוגיה אופיר אקוניס, שר האנרגיה יובל שטייניץ, סגן שר הבריאות יעקב ליצמן, סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי, ראש מערך הסייבר הלאומי יגאל אונא וכן נציגים נוספים.

מהצד הברזילאי השתתפו שר החוץ של ברזיל Ernesto Araújo, שר האנרגיה והמכרות Albuquerque Junior, שר המדע, הטכנולוגיה, החדשנות והתקשורת Marcos Pontes והשר לענייני מודיעין ואסטרטגיה Augusto Heleno וכן נציגים נוספים.

ראש הממשלה ורעייתו יארחו הערב את נשיא ברזיל לארוחת ערב במעון רה"מ בירושלים. המנהיגים ימסרו הצהרות לתקשורת.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]