בג"ץ קבע: בן גביר לא יקודם ברשימת איחוד מפלגות הימין - 0404

בג"ץ קבע: בן גביר לא יקודם ברשימת איחוד מפלגות הימין

בית המשפט העליון דחה בדעת הרוב היום (ראשון) את עתירת איחוד מפלגות הימין לקדם את עו"ד איתמר בן גביר למקום החמישי ברשימה. העתירה הוגשה, כזכור, לאחר שבג"ץ פסל את ד"ר מיכאל בן ארי, שהיה ממוקם במקום החמישי ברשימה מלהתמודד בבחירות לכנסת.

השופטים נעם סולברג ומני מזוז דחו את העתירה לעומת דעתו החולקת של השופט אלכס שטיין שסבר שיש לקבל את העתירה.

בעוצמה יהודית תוקפים בחריפות את ההחלטה. בן גביר: "שוב הוכח כי הדבר האחרון שמעניין את בג"ץ הוא עניין הצדק שהשופט סולברג תהה עליו בדיון אך לא נתן לו ביטוי בהחלטה. התחושה היא ששופטי בג"ץ לא רוצים שאהיה בוועדה למינוי שופטים, אבל אני מאמין שהציבור יאמר את דברו בקלפי.

מעניין שבכל הנוגע לסוגיות הנוגעות לשמאל, שופטי בג"ץ מתערבים באופן בוטה ומפרשים את החוק בפרשנות מרחיקת לכת, אולם במקרה שלנו לא מצאו לנכון לעשות זאת. השופטים יודעים שבניגוד לשינויים קוסמטיים של פוליטיקאים אחרים, אני היחיד שאשים סוף לשלטון בג"ץ. אני מכבד ומעריך את השופטים אך אני מגיע לכנסת כדי לשנות באמת".

מטעם איחוד מפלגות הימין נמסר: "זו הפעם האחרונה שבג"ץ מחליט עלינו. אחרי הבחירות אנחנו נחליט על הבג"ץ". 

תא"ל (במיל) הרב רפי פרץ, יו"ר איחוד מפלגות הימין והבית היהודי: "בג"ץ לא מפספס הזדמנות להתערב ברצון הבוחר. לאחר שהתערבו בהרכב רשימת איחוד מפלגות הימין כעת מבקשים בבג"ץ לקבוע גם את סדר חברי הרשימה. איחוד מפלגות הימין בראשותי תפעל להשיב את בג"ץ למקום הראוי לו – הרשות השופטת; לא המחוקקת, לא המבצעת ובטח לא הבוחרת. מחוייבים לדמוקרטיה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]