נשיא ברזיל נחת בנתב"ג - צפוי לבקר בכותל המערבי - 0404
נשיא ברזיל נחת בנתב חיים צח

נשיא ברזיל נחת בנתב"ג – צפוי לבקר בכותל המערבי

נשיא ברזיל ז'איר בולסונרו נחת הבוקר (ראשון), בנמל התעופה בן גוריון, ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה קיבלו את פניו. ביקורו בישראל יימשך כארבעה ימים והוא צפוי לבקר בכותל המערבי.

ראש הממשלה ונשיא ברזיל ישתתפו באירוע חתימה על שורה של הסכמים בילטרליים בתחום הביטחון, התעופה, ביטחון הפנים המדע והטכנולוגיה, ויחתמו מזכרי הבנות בתחומי הסייבר, הבריאות והמים. בהמשך יארחו ראש הממשלה ורעייתו את נשיא ברזיל לארוחת ערב במעון רה"מ בירושלים והשניים ימסרו הצהרות לתקשורת.

ביום שלישי ישתתפו ב"פסגת החדשנות ישראל – ברזיל", אירוע כלכלי בין אנשי עסקים וחברות מובילות בישראל ובברזיל. לאחר מכן, יבקרו המנהיגים בתערוכת חדשנות.

חיים צח

נתניהו: "נשיא ברזיל, חברי הטוב, ז'איר מסיאס בולסונארו – ברוך הבא לישראל.

ביקרתי אצלך יחד עם רעייתי שרה ובני יאיר לפני שלושה חודשים. התרשמתי מהאמונה העמוקה שלך, של רעייתך ושל בניך במורשת המשותפת שלנו; התרשמתי מהמסירות שלכם לעם הברזילאי; התרשמתי מהרצון העז שלכם לחזק את הקשר בין ישראל לברזיל.

ידידי הנשיא, אנחנו עושים היסטוריה יחד. כשנכנסת לתפקידך בינואר השנה, פתחנו עידן חדש ביחסי ברזיל-ישראל. הייתי בטקס המרגש שבו הושבעת לנשיא, והנה, אחרי שלושה חודשים בלבד, בביקור הראשון שלך מחוץ ליבשת אמריקה אתה מגיע לישראל כדי להביא את היחסים בינינו לשיא חדש.

באת עם משלחת מכובדת של שרים, חברי פרלמנט ואנשי עסקים. זאת המשלחת הברזילאית הגדולה ביותר שהגיעה לישראל, ובימים הקרובים נחתום על הסכמים רבים בינינו. נבקר יחד בכותל, בירושלים בירתנו הנצחית, נבקר יחד במיצגי החדשנות, חדשנות מרהיבה של יזמים ישראלים פורצי דרך.

בביקור בברזיל יצאתי קצת החוצה, הלכתי בחופים של קופה-קבנה בריו דה-ז'נירו, הסתובבתי עם האנשים בברזיליה, והתרשמתי בצורה בלתי רגילה מהאהדה, מהאהבה של העם הברזילאי לישראל, איך דרך אחרת להגדיר זאת. אני בטוח שכמו שאני ראיתי את האהדה הגדולה לישראל ולי בברזיל, אתה תפגוש כאן את האהדה הגדולה לברזיל ואליך בישראל. הישראלים אוהבים את ברזיל, את התרבות התוססת, את המוסיקה, את הקרנבל, את האוכל ומעל הכל – את החום והשמחה של העם הברזילאי.

ברזיל היא מדינת ענק עם פוטנציאל ענק. אני מאמין שתחת הנהגתך, הפוטנציאל הזה ימומש, לא רק עבור ברזיל, אלא גם עבור יחסי ישראל-ברזיל – במסחר, בהשקעות, בטכנולוגיה, בחקלאות, באנרגיה, בתיירות, בכל תחום.

אדוני הנשיא, אתה מגיע לישראל בתקופה מתוחה, ולכן הנחיתי להשאיר את כוחות צה"ל בפריסה מלאה סביב רצועת עזה. זה כולל טנקים, ארטילריה, כוחות יבשה וכוחות אוויר. אנחנו ערוכים לכל תרחיש, ואם נידרש לכך – גם למערכה רחבה. נעשה מה שצריך למען ביטחון ישראל.

אם הזכרתי ביטחון, אדוני הנשיא, אנחנו נחתום על הסכמים גם בתחום זה. אנחנו נחתום על הרבה הסכמים, אבל ידידי יאיר, אני רוצה לגלות לך סוד משפחתי: אצלנו במשפחה ניטש ויכוח מעניין לשאלה חשובה הקשורה בברזיל: הבן הצעיר שלי, אבנר, הוא גם מומחה גדול לתנ"ך וגם מבין גדול בכדורגל, ואני עומד בתוקף על כך שהכדורגלן הגדול ביותר בכל הזמנים הוא פלה. בני אבנר חושב שפלה הוא שחקן ענק, אבל יש לו מועמדים אחרים. גם על כך נדבר בימים הקרובים, אבל גם בעניין זה אני בטוח שאני ואתה נגיע להסכמה מלאה.

ברוך הבא ידידי הנשיא, ברוכים הבאים כל חברי המשלחת הנכבדה שלך, ברוכים הבאים למדינת ישראל".

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]