הניייה מסתובב על הגדר, מטענים, הדי פיצוץ ו-41,000 מתפרעים - זו לא רגיעה וממש לא הרתעה - 0404
הניייה מסתובב על הגדר, מטענים, הדי פיצוץ ו-41,000 מתפרעים – זו לא רגיעה וממש לא הרתעה דובר צה"ל

הניייה מסתובב על הגדר, מטענים, הדי פיצוץ ו-41,000 מתפרעים – זו לא רגיעה וממש לא הרתעה

יותר מ-41,000 מתפרעים הקשיבו לארגון הטרור חמאס והגיעו לגבול הרצועה. אלפים מהם השליכו אבנים לעבר כוחותינו ורבים זרקו לעברם רימונים ומטעני חבלה. הכמות הזו שנשלחה ע״י חמאס לגדר המערכת, בליווי בלוני נפץ ותבערה שממשיכים לככב בשמי ארצנו, מבהירה רק דבר אחד – חמאס לא מורתע.

במהלך השבת הנייה וסנוואר סיירו כמו שני גנגסטרים בגבול הרצועה. הם הגיעו לגדר, שיבחו ועודדו את המתפרעים שאותם שלחו לשם. זה אותו הנייה שרק לפני כמה ימים צה״ל התרברב בפוסט ותמונות ושלח לו מסר: ״אל תשכח לעדכן אותנו היכן משרדך החדש״. הנייה קיבל את המסר, לא התרגש ממנו והגיע לגדר כמו מנצח.

אחרי האיומים הרבים וים הכוחות שתגברו את הדרום ועלו למשלם המסים מאות מיליוני ש״ח ואחרי התקיפות ברצועת עזה, ציפינו לחמאס מורתע, לחמאס לחוץ ולחמאס שבכיריו חוששים להוציא את ראשם מתחת לפני השטח ובתמורה קיבלנו עשרות אלפים על הגדר, רימונים ומטעני חבלה, חדירות, בלוני נפץ ותבערה, הדי פיצוץ המחרישים את אזני תושבי העוטף ואת הנייה מטייל ועושה ״שופוני״ על הגדר. זו חברים, לא הרתעה. זו בדיחה מארץ הבדיחות.

היכן בעולם תמצאו תמונה זהה לזו: שתי חטיבות, 8 גדודים, כמות אדירה של טנקים, תותחים ונגמ״שים, חיילי חי״ר וצבא גדול מצד אחד של הגדר ועשרות אלפים מתקרבים אליהם מהצד השני ולא מתרגשים כלל, זורקים לעברם מטעני חבלה וממשיכים בהפרחות בלונים?

עד לפני כשנה, כוחותינו היו מגיבים בירי לעבר עזה כאשר היו מזהים מחבל חשוד מטמין מטען חבלה בגבול הרצועה. לעיתים, היינו אף יורים ישירות לעבר חשודים כאלה ומחסלים אותם ובאופן קבע מי מהחולייה היה חוזר פצוע לעזה עם כדור בפלג גופו התחתון או העליון. זה היה ריטואל קבוע. רק שנה חלפה והטמנות מטענים הם כבר מזמן לא הקטע. הם זורקים אותם עלינו באופן ישיר, צוחקים לנו בפרצוף.

קשה לומר את הדברים, אך חשוב לציין את העובדות: איבדנו את ההרתעה בגבול הרצועה בחסות צה״ל, בחסות ממשלת הימין.

לא, אל תתבלבלו לרגע. תחת כל ממשלה אחרת ובוודאי תחת מפלגה הזויה כמו ״כחול-לבן״, היינו סופגים הרבה יותר. היינו מאבדים הרבה יותר את ההרתעה שהחלה להעלם תחת אותם מפקדים שנמצאים היום במפלגה של המפקד גנץ, אך עדיין, גם הממשלה הנוכחית ממשיכה להציג תבוסתנות מול ארגון טרור שעושה לנו בית ספר.

כותב בכאב ואכזבה, בשם ורבים החשים את המציאות הכואבת, כפי שהיא ממשיכה להתבטא בכל יום ובכל סופ״ש בגדר בגבול רצועת המחבלים עזה.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]