למרות 41,000 מתפרעים, בצה״ל ״מסכמים את האירוע בהצלחה״. הכוחות המתוגברים יישארו בשטח - 0404
למרות 41,000 מתפרעים, בצה״ל ״מסכמים את האירוע בהצלחה״. הכוחות המתוגברים יישארו בשטח

למרות 41,000 מתפרעים, בצה״ל ״מסכמים את האירוע בהצלחה״. הכוחות המתוגברים יישארו בשטח

לפחות 41,000 ערבים מעזה התפרעו בגבול רצועת עזה, אלפים השליכו אבנים לעבר כוחותינו ומחבלים רבים השליכו גם מטעני חבלה ורימונים. מחבלים חתכו את הגדר, חדרו לארצנו ושבו בחזרה לעזה וילדים מעזה שחצו כשהם חמושים עם סכין, נעצרו.

למרות הכמות העצומה של המתפרעים, בצה״ל טוענים כי הם ״מסכמים את האירוע בהצלחה״. המתפרעים התפרעו בחמישה המוקדים הקבועים. 8 גדודים שלנו עסקו בהגנה תחת שתי חטיבות מרחביות. בצה״ל מבהירים כי ״רוב המפגינים היו בתוך המאהלים וחלק הגיעו לגדר, הרבה פחות משישי רגיל״.

בצה״ל טוענים כי ההצלחה קשורה בכמה גורמים: ״האופן שבו צה״ל נערך לאירוע. כמות הכוחות, למידה, הפעלת מכונות על הרג, הרתעה ומסרים לצד השני״.

״הריסון שהופעל היום על ידי חמאס. ריסון שלא נראה בשנה האחרונה. מרסנים עם וסטים כתומים שחצצו.הריסון לא עבד ב100% אבל הריסון שהיה היום לא נראה כדוגמתו בשנה האחרונה. הוכחה לכך שחמאס שולט בגובה הלהבות. ההפגנות האלה הן שלו והוא קובע את עוצמתן. עדיין יש כאלה שמגיעים לגדר וסוררים. יש סרטים של מפגינים שמרביצים למרסנים. הסיפור הכללי הוא שליטה״, אמורים בצה״ל.

עוד אומרים בצה״ל כי, ״אירועי השבוע – הפעולות והתקיפות של צה״ל הבהירו לחמאס את האופן שבו צה״ל רואה בחומרה את האירועים. מתחבר למוכנות שהיתה ועדיין נשמרת. ניהול מושכל של תהליכים, לאו דווקא בצבא הביאו לכך שהייתה כמות גדולה מאוד ואלימות נמוכה יחסית. (המצרים חלק מזה)״.

גורם צבאי הוסיף וציין כי, ״הריסון בשילוב הדברים האחרים, איפשר לנו להיות מאופקים יותר ולנהל את ההפעלה בצורה מושכלת. מספר נמוך מאוד של אירועים. 15 או 20 רימונים, רובם לא עברו את הגדר״.

בצה״ל מבהירים כי הכוחות יישארו בשטח מאחר ו״הכל שברירי מאוד״. יש חשיבות גדולה מאוד לאיך יראו הלילות. אין לנו כוונה לקבל לילות שהעוטף לא יכול לישון בהם. יש ציפייה שיהיה שינוי באיך שנראים הלילות ועניין הבלונים. בשלב הזה לא משחררים את כוחות ולא משנים את ההערכות. משמרים את מאמץ ההגנה כפי שהיה מתוך ציפייה לראות את ההתפחויות בשעות הקרובות״

עוד מבהירים בצה״ל כי יום האדמה אינו הדבר היחיד ועל כן כל האפשרויות עדיין קיימות. עוד הוסיפו בצה״ל כי ״אין כוונה לקבל המשך אלימות. עברנו שנה שבה כל יום שישי, מלבד שני ימי שישי, חמאס מנסה לחצות את הגדר ולפגוע בחיילים ואזרחים והפעם מדובר בהישג – זה לא הישג פשוט. ההישגים הם ברמה הטקטית ראויים להערכה אל מול מה שחמאס ניסה להשיג״.

בצה״ל סיכמו ואמרו כי, ״נכון שהצליחו לפגוע בתחושת הביטחון של תושבי העוטף ואין לנו כוונה שזה יחזור״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]