השגריר דנון קרא למועצת הביטחון לפעול נגד ארגון הטרור חמאס - 0404
השגריר דנון קרא למועצת הביטחון לפעול נגד ארגון הטרור חמאס

השגריר דנון קרא למועצת הביטחון לפעול נגד ארגון הטרור חמאס

לאור כוונת ארגון הטרור חמאס לציין את יום השנה ל׳צעדות השיבה׳ במהומות אלימות בגבול רצועת עזה, שגריר ישראל לאו״ם דני דנון, פנה היום (שישי) במכתב למועצת הביטחון ולמזכ״ל האו״ם ובו התריע על כוונת ארגון הטרור להשתמש בילדים כמגנים אנושיים ולעורר פרובוקציות מכוונות בשבת הקרובה. 

"פעולותיו של חמאס מסגירות את כוונותיו. הוא ביטל את יום הלימודים של ילדי עזה כדי שיוכלו להשתתף במהומות על הגדר בשבת ומתכוון להשתמש בהם כמגנים אנושיים, כפי שהוא עושה תמיד, ואף הודיע שישלם למשפחותיהם אם ייפגעו", כתב דנון.

עוד כתב השגריר: "במהומות הקרובות חמאס ינסה להוציא לפועל את קריאתו של מנהיג התנועה בעזה, יחיא סינואר, לפיה ״נסיר את הגבול ונעקור את ליבם מגופותיהם״.

״לא נסבול כל פעולה המאיימת על מדינת ישראל, על ריבונותה ועל גבולותיה. בין אם זו מגיעה ממחבלים, ממפגינים אלימים או מהמון מוסת", סיכם השגריר דנון וקרא למועצת הביטחון ולמזכ״ל האו״ם לגנות את חמאס ולפעול בטרם חמאס יוציא לפועל את כוונותיו.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]