לחץ בארגוני ה-BDS מדו"ח "מחבלים בחליפות" - 0404
לחץ בארגוני ה-BDS מדו

לחץ בארגוני ה-BDS מדו"ח "מחבלים בחליפות"

סלאח ח'ואג'א, בכיר במפקדת ה-BDS ברמאללה, ומי שריצה שנת מאסר בגין קשרים עם גורם עוין, הודה לאחרונה בראיון לערוץ "אל-פלסטינייה TV" שדו"ח "מחבלים בחליפות" שפרסם בחודש שעבר המשרד לנושאים אסטרטגיים, בראשות גלעד ארדן, הוא "הסכנה הגדולה ביותר" לקמפיין ה-BDS.

ח'ואג'א עצמו מופיע בדו"ח, כמי שמשמש חבר מזכירות ארגון החרם BNC, ובמקביל מעורב בפעילות טרור. ב-BNC חברה מועצת הכוחות הלאומיים והאסלאמיים (מסגרת תיאום שהוקמה בראשית האינתיפאדה השנייה ובה לוקחים חלק, בין היתר, ארגוני הטרור המוכרזים: חמאס, החזית העממית לשחרור והג'יהאד האסלאמי). ח'ואג'א נעצר מספר פעמים מאז שנות ה-80 בשל מעורבותו בפעילות טרור. מעצרו האחרון בשנת 2016, הוביל להעמדתו לדין והרשעתו בגין אימונים ומגע עם גורם עוין.

כזכור, בחודש פברואר פרסם המשרד לנושאים אסטרטגיים דו"ח שחשף את קשרי הטרור של ארגוני BDS מובילים. בדו"ח נדגמו 13 ארגוני חרם, בהם אותרו 30 פעילי טרור בעבר ובהווה, שחלקם משמשים כיום בתפקידים בכירים בארגוני חרם. עם פרסום הדו"ח, פנה השר ארדן למקביליו בעשר מדינות בהן ארגוני חרם המופיעים בדו"ח פועלים או מקבלים מימון. במקביל לפעילות המדינית, יזם המשרד לנושאים אסטרטגיים קמפיין ברשתות החברתיות לצורך חשיפת ממצאי הדו"ח בקרב קהלים מערביים.

ח'ואג'א, חושש בצדק מהשלכות דו"ח מחבלים בחליפות על עתיד קמפיין ה-BDS האנטישמי, שפועל לחסל את מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית. בשלהי 2018, פלטפורמת גיוס הכספים האמריקנית, DONORBOX, סגרה את חשבון ה-BNC בשל קשריו לארגוני טרור העומדים בניגוד לחוק האמריקני.

יתרה מכך, רק בימים האחרונים החזית העממית, ארגון טרור מוכרז בישראל, ארה"ב, האיחוד האירופאי ובקנדה, הביעה תמיכה בפעילת הטרור, רסמייה עודה, מחבלת מורשעת שרצחה שני ישראלים בפיגוע בירושלים ושנמצאת כעת בהליכי גירוש מגרמניה, לאחר שהוזמנה ע"י ארגון סאמידון לשאת דברים. חז"ע אף מהדהדים את דבריו של מוחמד ח'טיב, פעיל בחזית העממית ומתאם ארגון סאמידון באירופה, שטוען שהדו"ח הוא חלק מקמפיין שמטרתו להפליל את ה"התנגדות הפלסטינית". ארגון סאמידון, הפועל במישור האזרחי לשחרור אסירים, הוא מהארגונים הבולטים בקמפיין החרם נגד ישראל. במשרד לנושאים אסטרטגיים מציינים כי פעיל נוסף בארגון זה שהופיע בדו"ח, מוסטפא עוואד, נכלא בכלא הישראלי בגין חברות בארגון טרור ואימונים צבאיים אסורים ושוחרר ממאסר רק לפני ימים ספורים.

ארדן: "נמשיך לפעול נגד קמפיין החרם האנטישמי המנוהל מרמאללה ונתמך על ידי פעילי טרור, כמו סאלח ח'ואג'א וחבריו הטרוריסטים. אני קורא לכל מי שמאמין בזכויות אדם, להוקיע את ארגוני ה-BDS, שפועלים במסווה של זכויות אדם, אך בפועל מקושרים לארגוני טרור רצחניים. האנטישמים החדשים מעוניינים לחסל את מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית. נמשיך לפעול בזירה המדינית, ובזירה ההסברתית כדי לסכל את ניסיונותיהם".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]