בכירי הליכוד ליועמ"ש: "פתח מיידית בחקירה פלילית בתיק 50 מיליון של גנץ" - 0404
בכירי הליכוד ליועמ

בכירי הליכוד ליועמ"ש: "פתח מיידית בחקירה פלילית בתיק 50 מיליון של גנץ"

בכירי מפלגת הליכוד קוראים ודורשים מהיועץ המשפטי לממשלה, ד"ר אביחי מנדלבליט, לפתוח בחקירה פלילית נגד יו"ר "כחול לבן" בני גנץ וזאת בעקבות דו"ח המבקר שהציג חשדות לפלילים בהתקשרות בין רוני אלשיך והמשטרה לחברה של בני גנץ.

השר יריב לוין: "בלי מכרז, תוך שהחברה של בני גנץ מציגה מצג שווא, על לקוחות שלא קיימים וכאילו היא קיימת מספר שנים, למרות שהיתה קיימת רק שנתיים. גנץ ואלשיך פעלו יחד למצוא את הדרך לבצע את ההתקשרות הפסולה. תיק 50 מיליון חייב להיחקר מיד. אני קורא ליועמ"ש לפתוח מיד בחקירה של כל ההיבטים בפרשה החמורה הזאת.

קראתי את התגובה המבישה של מפלגת לפיד-גנץ על דו"ח המבקר והם אומרים: 'בפעילותו של גנץ לא נפל דופי'. איזה זלזול, מדובר כאן בבני גנץ המועמד לראשות הממשלה. בני גנץ שהוציא מיליוני שקלים מהמדינה בניגוד לחוק. הציבור לא יסכים לקבל סטנדרט כפול עם יחס אחד ומחמיר לראש הממשלה ויחס מקל לבני גנץ. אם בעניינים של סיגרים וכתבות באינטרנט, בוודאי שכך חייב להיות בפרשה שתוך הצגת נתונים שקריים, לקיחת עשרות מיליונים מכספי תושבי ישראל".

אדוני היועמ"ש, אביחי מנדלביט, עיני הציבור נשואות אליך ולכל אזרח צריך להיות דין שווה. הודע מיידית על פתיחת חקירה פלילית בתיק 50 מיליון של בני גנץ".

אופיר אקוניס: "אני פונה ליאיר לפיד, מס׳ 2 של בני גנץ, שמשתמש במילים "שחיתות", "מושחתים" – אני קורא לך לא להיות צבוע ולא דו פרצופי. לא לעשות דין אחד לבנימין נתניהו ודין אחר לבני גנץ. להתייחס במהירות וביסודיות לפרשת 50 מיליון של בני גנץ. אם אתה הגון, תצטרף לקריאתו לפתוח בחקירה פלילית נגד בני גנץ. אם לא תעשה את זה, יתברר שכמו בכל יתר הדברים, דיבוריך דיבורי סרק חסרי תוכן".

סגנית השר, ציפי חוטובלי, קראה גם היא לפתוח בחקירה פלילית מיידית: "עסקה שבה היה מוצר שלא היה ולא נברא. גנץ התגלה כאדם שכל הזמן מסתיר. מסתיר מידע, מסתיר דרך, מתחפש לימין כשהוא שמאל. אני פונה ליועמ"ש – אנחנו דורשים עשיית צדק. שהצדק ייראה ויעשה. דורשים חקירה פלילית מיידית – עבירות של רישום כוזב במסמכים. אנחנו רוצים לראות שיש דין שווה לראש הממשלה נתניהו ולמועמד לראשות בני גנץ".

חוטובלי תקפה את יעלון שדיבר על כך שראש ממשלה צריך להיות נקי מכל רבב וקולו לא נשמע כעת כלפי יו"ר מפלגתו, בני גנץ.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]