"הכניסו אצבעות לעיניו על מנת לעקרן": מחבלים ביצעו לינץ' ביהודי בדרך לסעודת פורים - 0404
חדשות 0404

"הכניסו אצבעות לעיניו על מנת לעקרן": מחבלים ביצעו לינץ' ביהודי בדרך לסעודת פורים

בעקבות אירוע תקיפה של יהודי בחג הפורים האחרון ברובע המוסלמי שבעיר העתיקה בירושלים, פנה עו"ד חיים בלייכר המייצג את המותקף מטעם ארגון חוננו אל מפקד מרחב דוד, נצ"מ חיים שמואלי, בבקשה לריכוז מאמץ לתפיסת החשודים והעמדתם לדין.

האירוע התרחש בירושלים ביום שישי האחרון, בעיצומו של חג הפורים, סמוך לכניסת השבת. המותקף עשה את דרכו לעבר בית אחותו הגרה ברחוב אל עומרי שבשכונת באב אל חוטה ברובע המוסלמי בעיר העתיקה, על מנת לעשות אצלה את סעודת הפורים. בעת שהיה בכניסה לרחוב, הותקף היהודי בצורה קשה על ידי ארבעה מחבלים אשר ביצעו בו לינץ' של ממש.

לטענת המותקף, הוא חש לפתע חבטה עזה בראשו בעת שנכנס לרחוב בו גרה אחותו. בשלב זה קפץ עליו אחד המחבלים, החל לחנוק אותו ולנסות להכניס אצבעות לתוך עניו על מנת לעקרן. עוד טוען המותקף כי באותו הזמן, לפחות עוד שני מחבלים בעטו בו והכו אותו בכל חלקי גופו.

המותקף הצליח להיחלץ מלפיתת התוקף, או אז הופל על ידי מחבל אחר ארצה תוך שמחבלים אחרים מוסיפים לבעוט בו. לבסוף, הצליח המותקף להיחלץ ולהתקדם לכיוון ביתה של אחותו, שם הזעיקו התושבים את כוחות המשטרה. כתוצאה מהלינץ', סובל המתוקף מכאבים, מכות יבשות ואמטומות בפניו ברגליו ובשאר מקומת בגוף.

במכתבו, כתב עו"ד בלייכר כי טרם ידוע לו האם המחבלים נתפסו. כמו כן, כותב עו"ד בלייכר על כך שבמקום בו ארע המקרה אירעו בעבר אירועים דומים להחריד, מבלי שהמחבלים הועמדו לדין. באחד המקרים, שהתרחש בתקופת החגים לפני כחצי שנה (15.09.18), בוצע באותו מקום לינץ' קשה בקטין המיוצג גם הוא ע"י עו"ד בלייכר. הקטין סבל משברים בפניו ונזקק למספר ניתוחים, ובמקרה זה טרם הועמדו המחבלים לדין.

מקרה נוסף שמציין עו"ד בלייכר במכתבו התרחש לפני ארבעה חודשים, בתאריך 17.11.18 ובו הותקפה אחותו של הצעיר שהותקף בפורים בחומר צורב בעת שהייתה עם שני ילדיה הפעוטים. גם במקרה זה לא ידוע על העמדת התוקפים לדין. "מדובר באירועים חמורים ומסכני חיים. בכל המקרים המחבלים ידעו לתקוף במקומות שאין מצלמה אשר מצלמת את התקיפה עצמה", הוסיף עו"ד בלייכר במכתבו.

בסופו של המכתב, ביקש עו"ד בלייכר ממפקד מרחב דוד לפעול בנידון. "לאור חומרת העניין ופעילות החוליה, ולאור כך שבידי המשטרה היכולת לדעת מי נכחו בזמן התקיפה במקום, אבקש לבצע חקירה מיוחדת ואם יש צורך אף ליתן הרחקה מנהלית מהאזור לכל חברי חולית המחבלים המוכרים למשטרה". כמו כן ביקש מהמשטרה לעדכן אותו בהקדם בנעשה בעניין.

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו, המייצג את המותקף, מסר "מדובר באירוע חמור ביותר. המותקף היה בסכנת חיים של ממש תוך שהתוקפים מנסים לעקור את עיניו. מדובר בחוליית מחבלים אשר מבצעים מעשים אלו פעם אחר פעם, וביכולתה של המשטרה לדעת מי היו הנוכחים בזירה באותה העת בעזרת המצלמות שפרושות ברחובות הסמוכים.

מאחר ומדובר במספר מקרים קשים עד כדי ניסיון רצח ועקירת איברים בעלי אפיון דומה, יש לחשוש כי מדובר בחולית טרור ולהפעיל חקירות שב"כ וחקירות צורך, לא פחות ממה שמופעל על קטינים יהודים שחשודים במעשה יחיד שעשו בעבר", הוסיף.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]