נתניהו בהצהרה עם טראמפ: ״נגן על אנשינו ועל ארצנו, ישראל וארה״ב עם הגולן״ - 0404
נתניהו בהצהרה עם טראמפ: ״נגן על אנשינו ועל ארצנו, ישראל וארה״ב עם הגולן״ ערוץ 20

נתניהו בהצהרה עם טראמפ: ״נגן על אנשינו ועל ארצנו, ישראל וארה״ב עם הגולן״

ראש הממשלה בנימין נתניהו הודה לנשיא ארה"ב דונלד טראמפ, על התמיכה הבלתי מוגבלת שלו לישראל. בסיום הדברים שנשאו השניים, ראש הממשלה נתניהו העניק לצוות הבית הלבן בקבוקי יין מיקב ברמת הגולן.

נתניהו: "חברי היקר דונלד, הראית בעקביות תמיכה יוצאת דופן בישראל, בזכות שלנו להגן על עצמנו. אתה לעולם לא נרתע, אתה תמיד שם, כולל היום, ואני מודה לך. אתמול נורתה רקטה מעזה לעומק ישראל, פצעה שבעה אנשים ומתוכם שני ילדים. למזלנו אף אחד לא נהרג. ישראל לא תסבול את זה, אני לא אסבול את זה. בזמן שאנחנו מדברים, ישראל מגיבה בכוח רב לטרור".

"זה היה מאוד נדיב מצדך להזמין אותי ולפגוש אותי כאן בבית הלבן. אני מודה לך", אמר נתניהו לטראמפ, "לאורך השנים ישראל הייתה במערכת יחסים טובה עם ארה"ב, אבל לא היה לה חבר טוב יותר ממך. אתה מראה את זה בסנקציות שהטלת על איראן, הראת את זה שהכרת בירושלים כעיר הבירה של ישראל והעברת את השגרירות. אמרת ועשית. והראית גם היום, בהצהרה הרשמית שלך, בהכרות בריבונות של ישראל ברמת הגולן. זה יום היסטורי, חבריי".

ראש הממשלה המשיך: "אדוני הנשיא, גבירותיי ורבותיי, זהו יום היסטורי. במשך שני עשורים, מ-1948 עד 1967, סוריה המטירה מרמת הגולן אש קטלנית על אזרחי ישראל למטה. דור שלם של ילדים ישראלים חיו בסכנה מתמדת. ביומיים מרהיבים ביוני 1967, טיפסו חיילי ישראל האמיצים על ההרים הללו ושיחררו את הגולן. יש לזה משמעות עמוקה עבור כל ישראלי ועבורי באופן אישי. אחד מהחיילים האמיצים הללו היה אחי, שנפצע בקרב שלוש שעות לפני סוף המלחמה. מספר שנים מאוחר יותר, כקצין ביחידה מיוחדת, הובלתי את חיילי במבצע חשאי אל תוך סוריה, וכשחזרנו דרך הגולן אל ישראל, כמעט קפאנו למוות בסופת שלגים. ב-1967 ישראל תפסה את הרמה. מאז, הוכח שהיא יקרת ערך בהגנה שלנו, משום שב-1973, סוריה יצאה במתקפת פתע על ישראל. רמת הגולן איפשרה לנו לעמוד בהתקפה הראשונית הקשה ולתקוף בחזרה את הכוחות הסורים. בתוך שלושה שבועות כבר היינו בשערי העיר דמשק.

כוחותינו היו קטנים משלהם ונשקינו מעטים, אך חיילינו האמיצים ניצחו באחד מקרבות הטנקים הקשים בהיסטוריה שלנו. לאחר שישראל הביסה את אויבינו בשתי המלחמות הללו, נאלצנו לחכות כמעט יובל שנים עד הרגע הזה בחדר הזה כדי לתרגם את הניצחון הצבאי שלנו לניצחון דיפלומטי.

מסיבה זו, החלטתך להכיר בריבונותה של ישראל ברמת הגולן היא היסטורית. הכרזה זו היא עשיית צדק היסטורי כפול. ישראל זכתה ברמת הגולן במלחמת הגנה עצמית צודקת, ושורשיו של העם היהודי בגולן חוזרים אלפי שנים אחורה. בהיסטוריה הארוכה של העם היהודי היו מעט הכרזות ממנהיגים לא יהודים בשם אנשינו וארצינו: המלך הפרסי כורש, הלורד בלפור, הנשיא הארי טרומן והנשיא דונלד טראמפ.

אתה, אדוני הנשיא, עשית את זה לא פעם אחת אלא פעמיים. בהכרזתך האמיצה בנוגע לירושלים ובהכרזתך האמיצה היום בנוגע לגולן. הכרזתך באה בזמן שבו הגולן חשוב יותר מאי פעם לביטחוננו, זמן שבו איראן מנסה להתבסס בסוריה כדי לפגוע בישראל. סוריה שיגרה מל"טים לתוך המרחב האווירי שלנו וטילים אל תוך השטח שלנו.

אדוני הנשיא, כפי שישראל עמדה זקופת קומה ב-1967 וב-1973, כך עומדת היום ישראל זקופת קומה. אנו מחזיקים ברמה ולעולם לא נוותר עליה. יש לנו אימרה בישראל, "העם עם הגולן". הודות לך, אנו יודעים כעת שיש שני עמים שעומדים עם הגולן. העם בישראל והעם באמריקה.

בשם כל אזרחי ישראל, תודה לך הנשיא טראמפ. תודה על מנהיגותך, על ידידותך ועל כל מה שאתה עושה כדי לחזק את הברית בין ישראל לארה"ב".

 

 

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]