על ההתמכרות: כל מה שרציתם לדעת על גמילה ברוח אחרת - 0404
על ההתמכרות: כל מה שרציתם לדעת על גמילה ברוח אחרת יח"צ

על ההתמכרות: כל מה שרציתם לדעת על גמילה ברוח אחרת

לכולנו יש חברי ילדות שאנו מכירים עוד מתקופת בית הספר. כבר באותם שנים נהגנו להסתובב יחד לכל מקום, אם במהלך ההפסקות, לאחר בית הספר, בסופי השבוע ובחופשות מבית הספר. בגלל שבילינו כל כך הרבה זמן יחד, הרי זה טבעי שהחברות הזו לא תסתיים כל כך מהר והצלחנו לשמור על קשר גם לאחר מספר רב של שנים, כשאנו כבר בוגרים עם משפחות.

התמכרות לסמים

מכיוון שאנו חברים כאלו טובים, אנו מכירים אחד את השני אפילו יותר טוב ממה שאנו מכירים את צמנו, כך שכל התנהגות שונה אצל אחד מהחברים מיד מעלה אצלנו את השאלה המתבקשת – האם הוא בסדר? אולי הוא עובר תקופה קשה וזקוק לעזרה? אם הוא מסרב לקבל עזרה וטוען שהכל בסדר, אך אנו ממשיכים לראות כי הוא משתנה לנו מול העיניים, זוהי נורת אזהרה שמא אולי הוא פיתח התמכרות קשה כלשהי כמו התמכרות לסמים.

טיפול בהתמכרויות

לצערנו, יש אנשים רבים הסובלים מהתמכרות כזו או אחרת. לשמחתו של אותו חבר, מכיוון שהוא נמצא בסביבה מכילה ואוהבת שמכירה אותו מאוד הוא מיד קיבל את העזרה והתמיכה הנפשית שהוא היה צריך כדי להיגמל מההתמכרות ממנה סבל.

קיימים סוגים שונים של התמכרויות כמו התמכרות להימורים, זוהי התמכרות שלרוב איננה מתבטאת במראה חיצוני כמו התמכרות לסמים, אלא בעיקר בנפש של האדם וכל המשפחה הקרובה אליו. התמכרות כזו יכולה למוטט משפחות שלמות, ואך לסבך את אותו מכור בחובות גדולים ביותר.

כשם שיש מרכז גמילה מאלכוהול או סמים, כך יש גם מרכזי גמילה מקצועיים לבעיית התמכרות להימורים. במרכזים אלו המכורים נמצאים בסביבה תומכת לכל אורך הדרך, ויחד עם שיחות אישיות וקבוצתיות עם מכורים נוספים עובדים על הנפש ועל תהליך ההחלמה מההתמכרות אליה האדם נשאב.

יתרונות מרכזי גמילה

מרכזי גמילה נועדו כדי לבצע שינוי משמעותי בחייו של המכור. השינוי צריך לנבוע רק מאותו מכור, כדי שהוא יצליח להיגמל ולצאת לדרך חדשה. מרכזי הגמילה תומכים בתהליך השינוי של כל מכור ולפי הקצב שלו, בעזרת שיחות פרטניות וטיפול הנוגע בעיקר בנפש של האדם.

רוח בכפר – מרכז גמילה מסמים, אלכוהול, הימורים ועוד מעניק תכנית טיפולים מקיפה תוך עבודה טיפולית העובדת על הנפש של המכור ועד להבראתו המלאה.

כתבה זו הופקה בשיתוף פעולה עם מקומונט השרון – חדשות השרון היום.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]