רפי איתן, ממקימי קהילת המודיעין, הלך לעולמו בגיל 92 - 0404
רפי איתן, ממקימי קהילת המודיעין, הלך לעולמו בגיל 92

רפי איתן, ממקימי קהילת המודיעין, הלך לעולמו בגיל 92

רפי איתן, ממקימי קהילת המודיעין והאיש שתרם רבות למען ביטחון ישראל, הלך לעולמו בגיל 92. איתן, היה יו״ר מפלגת הגימלאים לשעבר וכיהן כשר לענייני גימלאים.

בין השאר כיהן כראש הלשכה לקשרי מדע בעת שהופעל ונלכד המרגל ג׳ונתן פולארד בארצות הברית.

איתן, פעל עד לשנים האחרונים בעניינים עסקיים.

מהמוסד נמסר: ״ראש המוסד למודיעין ולתפקידים מיוחדים, יוסי כהן וכלל המשרתים והמשרתות בארגון, מביעים צער עמוק על פטירתו של רפי איתן ז״ל.

רפי איתן ז"ל היה מעמודי התווך של קהיליית המודיעין, והמוסד בפרט. לעד נוקיר את תרומתו לביטחונה של מדינת ישראל, עוד מהיותו לוחם צעיר בפלמ"ח. עשייתו ופעילותו תרשמנה באותיות זהב בהיסטוריה של המדינה.

רפי היה לוחם ומפקד מהמעלה הראשונה, מקורי ואמיץ, שהוביל אינספור מבצעים נועזים ופעילויות מורכבות של המוסד, בהן המבצע ללכידתו של הפושע הנאצי אדולף אייכמן. את רובם המכריע של המבצעים אי אפשר לפרסם, אך הם תרמו תרומה משמעותית לביצור ביטחונה של מדינת ישראל.

היסודות שרפי הניח בשנות המדינה הראשונות הן נדבך משמעותי בפעילות המוסד גם היום, ועם ישראל חב לו רבות על עשייתו ופועלו. יהי זכרו ברוך״.

הודעת שב״כ: ״שירות הביטחון הכללי מרכין ראשו על לכתו של רפי איתן ז״ל״.

ראש שירות הביטחון הכללי, נדב ארגמן: "פועלו של רפי איתן ז״ל שזור בימיו של שירות הביטחון הכללי ובימיה של מדינת ישראל.

רפי, שהיה ממקימי אגף המבצעים בשב"כ, הוביל והשתתף בעשרות מבצעים פורצי דרך שישארו עלומים עוד שנים רבות. אומץ ליבו, ערכיו וצנעת דרכו, כמגן ולא יראה – היא דרכנו ומורשתנו.

אנו כואבים את לכתו וגאים להיות ממשיכי דרכו. יהי זכרו ברוך".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]