22 שנות מאסר למחבל שניסה לרצוח מאבטח בירושלים ופצע אותו אנושות - 0404
22 שנות מאסר למחבל שניסה לרצוח מאבטח בירושלים ופצע אותו אנושות שלמה מור, 0404

22 שנות מאסר למחבל שניסה לרצוח מאבטח בירושלים ופצע אותו אנושות

בית המשפט המחוזי בירושלים גזר על המחבל יאסין אבו אלקרעה 22 שנות מאסר בגין ניסיון רצח וכן פיצוי כספי בסך 200 אלף ש"ח לנפגע העבירה. מדובר בפיגוע טרור אשר למרבה המזל לא הסתיים במותו של המאבטח אשר אלמליח.

בית המשפט קבע כי נסיבות ביצוע העבירה הן קיצוניות בחומרתן. "הנאשם תכנן לבצע פיגוע טרור, על רקע לאומני-אידיאולוגי, ולרצוח יהודים באשר הם יהודים. הוא החליט לבצע פיגוע דקירה בירושלים, כמחאה על ההכרה של ארצות הברית בירושלים כבירת מדינת ישראל, הצטייד מראש בסכין ושלח מסרים בפוסט בפייסבוק.

תכניתו בכל הנוגע לפיגוע ההמוני סוכלה מחמת הערנות של גורמי האבטחה. אך בשעת בדיקתו, ומתוך כוונה להביא למותו של איש האבטחה, המתלונן, נעץ את הסכין בעוצמה בחזהו, הותיר את הסכין נעוצה בחזה ונמלט. היבט מחמיר נוסף יש לראות בפגיעה האנושה שנגרמה לנפגע, שהיה נתון בסכנת חיים של ממש, וכן לפגיעות הפיזיות והנפשיות שהוסבו לו".

עו"ד שגיב עוזרי מפרקליטות מחוז ירושלים: "גזר הדין שניתן היום מבטא את ההכרה בכך שיש להטיל ענישה מחמירה על כל מי שבוחר ליטול חלק במעשי טרור ופגיעה בחפים מפשע על רקע לאומני. אנו מחזקים את ידי המאבטח אשר חייו ניצלו אך בנס, לאחר שהנאשם נעץ את הסכין בחוזקה בחזהו, שעה שמנע את כניסתו של הנאשם לתחנה המרכזית ובכך סיכל את מטרתו הקטלנית של הנאשם להרוג כמה שיותר יהודים".

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]