שבר גדול: "אתה גיבור ולוחם" - מאות מלווים את הרב אטינגר הי''ד בדרכו האחרונה - 0404
שבר גדול:

שבר גדול: "אתה גיבור ולוחם" – מאות מלווים את הרב אטינגר הי"ד בדרכו האחרונה

אלפים מלווים בשעה זו את הרב אחיעד אטינגר הי"ד בדרכו האחרונה. הרב אטינגר, אב ל-12 ובעל לתמר, שימש כראש ישיבת 'עוז ואמונה' בשכונת נווה שאנן בדרום תל אביב ונרצח בפיגוע משולב באזור אריאל. משפחתו הודיעה כי איבריו יתרמו להצלת חיים.

פלאש 90

רב הישוב עלי, הרב אברהם שילר, ספד לו: "הרב אחיעד אתה גיבור ולוחם, שמת נפשך בכף וחשבת על עם ישראל. שליח של האומה הישראלית, כולם ילמדו ממך איך לחתור למגע, איך נפלו גיבורים. אתה גיבור בגבורתה של תורה, להקים ישיבה, להפיץ אורה של תורה. אתה גיבור באהבת ישראל לחזק יהודים טובים שמחזיקים מעמד בדרום תל אביב. זעקה גדולה ומרה, איך תמר גדולה איך תמר תגדל 12 ילדים לבד, איך היא תוביל אותם לחופה לבד. איך הורים מאבדים בן אחרי שאיבדו כבר חתן. שכונת נווה שיר שאיבדה את מורה הדרך שלה. זעקה גדולה ומרה".

יו"ר הימין החדש, נפתלי בנט, פנה לילדיו: "אבא שלכם היה גיבור בחייו וגיבור במותו, המעשה החינוכי שאפשר לעשות היום כשר חינוך לדאוג שכל ילד וילדה יסתכלו על הרב אחיעד ממנו תראו ותעשו. הוא ויתר על הנאה אישית והלך למקום הכי קשה בדרום תל אביב כדי להצמיח משם תורה ותקווה".

ישיבת עוז ואמונה

הבת אפרת ספדה לו: "ממש עכשיו בבית החולים התברר לי שיש לך עוד כמה בנים שקוראים לך אבא ולא מוכנים שתפסיק לגדל אותם. המחבל הארור הזה חשב שהוא הפסיק חיים אבל הוא לא ידע כמה חיים השארת פה. אבא, כמה הספקת בזמן שהיית פה, כל הזמן היית בעבודה, בעבודה על עצמך ובעבודה בשביל הזולת. נלחמת לעשות טוב. כמה השקעת בישיבה וכל הזמן היא היתה בראש שלך. הכל עשית בשביל להוסיף טוב. כל הזמן דיברת על להוסיף עוד ועוד פרויקטים שיוסיפו טוב גם בשכונה מסביב לישיבה.

אתה לא יכול להפסיק באמצע, זכה פשוט לא מתאים לך – אבא, רק עכשיו אני מבינה כמה ענווה היתה בך, כמה סיפורים שמענו עליך ולא ידענו. אבא, תשלח לי על כל הפעמים שלא מספיק כיבדתי אותך, תמיד היית חשוב לי כל כך. אני כל כך אוהבת אותך ולא מאמינה שאני צריכה לדבר עליך בלשון עבר. אבא, אתה גיבור אמיתי. כולם יצטרכו להיות עוד קצת יותר טובים בשביל להשלים על החסר שלך. אבא, אנחנו מבטיחים לשמור על אמא שלכל כך כיבדת והערצת, שלא יכולת רגע אחד בלעדיה. אני אדאג לכל החיים השארת פה, כל הילדים ידעו בדיוק מי היית. אנחנו נגדל ונצמח כולנו. תן לנו כוחות. יהיה קשה אבל אני מבטיחה לך שנעשה הכל כדי להמשיך את החיים בצמיחה ובשמחה".

פלאש 90

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]