כמה פעולות שכדאי לבצע בעת שיפוץ דירה - 0404
כמה פעולות שכדאי לבצע בעת שיפוץ דירה Depositphotos

כמה פעולות שכדאי לבצע בעת שיפוץ דירה

משפצים את הדירה שלכם? מעולה! כעת יש לכם הזדמנות להעלות את איכות החיים במבנה וגם לעלות את ערכו של הנכס. אבל רגע לפני שאתם בוחרים קבלן שיפוצים ומתחילים בשיפוץ – ישנם כמה דגשים שחשוב לשים אליהם לב כדי שתוכלו לעבור את התהליך בצורה הטובה ביותר.

שיפוץ דירה מקנה לרבים את היכולת לחדש את מרחב המגורים, לשנות חללים במרחב, לעצב את החדרים לפי הצרכים של בני הבית, וכמובן – להעלות את ערך הנכס ולשפר את מראה הדירה.

כדי שתוכלו לבצע את התהליך בצורה נכונה, יש לשים לב לכמה דגשים:

בחירת קבלנן מקצועי – לפני שאתם בוחרים קבלן שיפוצים או כל איש מקצוע אחר, יש לבצע סקירה של אנשי מקצוע ולבחור קבלנים מומלצים שיבצעו בדירה שלכם את השיפוץ. קבלן שיפוצים הרשום בפנקס הקבלנים תפקידו לרכז את כל אנשי המקצוע שאתם זקוקים להם תחת קורת גג אחת, כאשר בין המומחים יש לוודא כי בחרתם חשמלאי, אינסטלטור, צבאי ושאר מומחים אשר יעבדו במקום וישפצו את הדירה.

סוג השיפוץ – החליטו איזה סוג שיפוץ אתם רוצים לבצע: האם מדובר בשיפוץ מסיבי שכולל שבירת קירות, איטום מבנה, החלפת תשתיות, הרמת מרצפות ועוד? או שמדובר בשיפוץ קוסמטי קל הכולל בדרך כלל צבע חדש, החלפת דלתות ארונות במטבח, הקמת קירות גבב וכדומה? תכנון השיפוץ חשוב מאד לתהליך ומאפשר הכנת התקציב בצורה נכונה לקראת השיפוץ.

החלפת תשתיות – רוב המבנים שעוברים שיפוצים יסודיים, זקוקים להחלפת תשתיות למען שיפור איכות החיים במבנה. בכך מתבצעות החלפות תשתיות חשמל, מים ומערכות שונות שמתפעלות את המבנה. היעזרו בשירות של חשמלאי להחלפת תשתיות חשמל ובחרו איש מקצוע שנחשב חשמלי מעשי שעבר הכשרה בתחומים כמו: פיזיקה, תורת החשמל, אלקטרוניקה, שרטוטים, בטיחות ותרגול מעשי.

חוזה מול קבלנים – לעולם אל תתחילו שיפוצים ללא חתימה על חוזה מסודר מול הקבלן המבצע! שימו לב כי בחוזה ישנה הצעת המחיר שהקבלן הציע לכם, כמו גם שיטת התשלומים, שיטת העבודה, זמני סיום ותנאים. במידה ומדובר בשיפוץ בסדר גודל רחב, היעזרו בעורך דין שיעבור על החוזה ויוודא כי אין בו "מוקשים" שעלולים להפריע לתהליך.

שלבו עיצוב עם שיפוץ הבית – היעזרו במעצבי פנים על מנת להפוך את מראה הבית לנעים יותר, תוך שתוכלו גם אתם לבצע עיצוב מחודש באמצעות קבלת השראה ממגזינים ותמונות של דירות מעוצבות. עשו את כל אלה, והדרך אל דירה נעימה, משופצת ומעוצבת -כבר מתחילה!

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]