בן ארי הגיש הוכחות מצולמות לעליון: ״אנשי התנועה הרפורמית לא הגישו תמלילים מלאים והוציאו דברים מהקשרם״ - 0404
בן ארי הגיש הוכחות מצולמות לעליון: ״אנשי התנועה הרפורמית לא הגישו תמלילים מלאים והוציאו דברים מהקשרם״

בן ארי הגיש הוכחות מצולמות לעליון: ״אנשי התנועה הרפורמית לא הגישו תמלילים מלאים והוציאו דברים מהקשרם״

עורך דינו של ד"ר מיכאל בן ארי, יצחק בם, העביר מספר שעות לפני כניסת השבת, הבהרה דחופה לבית המשפט העליון. המסמך אותו העביר עו"ד בם מתייחס לשורה של  ציטוטים שעמדו במרכזו של הדיון בבית המשפט העליון בעניינו של בן ארי.

מההבהרה עולה כי אנשי התנועה הרפורמית ניצלו את העובדה ששופטי העליון לא חייבו אותם להגיש תמלילים מלאים והוציאו דברים מהקשרם. כך לדוגמה באשר לדבריו של ד"ר בן ארי על ערביי חיפה, נטען כי התנועה הרפורמית הסתירה מבית המשפט את העובדה כי הדברים פורסמו בערב בו נערכו בחיפה הפגנות ענק בתמיכה בחמאס בעזה, וכי הושמטו מדבריו של ד"ר בן ארי, אמירות כי הוא מדבר על האויבים ועל חלקם הגדול של ערביי חיפה, אך לא על כלל הערבים במדינת ישראל.

בנוגע להתבטאות על העסקת ערבים בגוש עציון מתייחס עו"ד בם לעובדה כי מהמסמך שהמערערים העבירו לבית המשפט עולה כי הם הסתירו את העובדה שהדברים נאמרו לאחר הירצחו של ארי פולד, וכי בדבריו של בן ארי הוא מדבר על ערבים מהרשות המועסקים בגוש עציון. גם באשר לחיילים הבידואים הסתירו בתנועה הרפורמית את העובדה שהדברים נאמרו על רקע פרשת איחוד משפחות, ובכל מקרה בעניינם של החיילים בני המגזר הבדוואי הבהיר ד"ר בן ארי כי חשוב לו לציין שאין לו כל בעיה עם מי שמשרת בצה"ל ונאמן למדינת ישראל. 

נשיאת בית המשפט העליון, אסתר חיות, הורתה חצי שעה לפני כניסת השבת למזכירות בית המשפט לקבל את הבקשה ולהעביר את ההבהרה של ד"ר בן ארי לחבריה בהרכב ולתגובת התנועה הרפורמית. 

בתוך כך, באיחוד מפלגות הימין נערכים לפתיחה בקמפיין ענק במקרה שד"ר בן ארי ייפסל ואילו חברי בל"ד, חד"ש תע"ל וכסיף לא, ולצאת בשלטי ענק עם תמונות השופטים שהורו על פסילה, תחת הכותרת: הם לא יקבעו – העם יקבע בקלפי. 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]