"הצדק וההיגיון ניצחו": בוטלה הופעת המחבלת עודה בברלין - תגורש באופן מיידי מגרמניה - 0404
המשרד לבט"פ

"הצדק וההיגיון ניצחו": בוטלה הופעת המחבלת עודה בברלין – תגורש באופן מיידי מגרמניה

הודות ללחץ שהפעילו השר לנושאים אסטרטגיים גלעד ארדן ושורה של ארגונים יהודיים בגרמניה, לרבות מחאה של שגריר ישראל בגרמניה, הודיעו הרשויות בברלין על ביטול הויזה של המחבלת, פעילת ה-BDS, רסמייה עודה ועל גירושה מגרמניה באופן מיידי. עודה לא השתתפה בכנס אנטי ישראלי שתוכנן להתקיים אמש (שישי), בברלין. בהודעה רשמית מברלין פורסם כי הוטל עליה איסור מוחלט על כל פעילות פוליטית במדינה.

שר הפנים של ברלין אמר כי אין מקום להסתה נגד יהודים ומדינת ישראל בעיר: "הזכות לחופש הביטוי חשובה מאוד אבל אם היא מנוצלת כדי להסית נגד מדינת ישראל יהודים ויהודיות זה מהווה חציה של קו אדום. ברלין עיר של איחוד וסולידריות ולא של הפרדה ופרופגנדה".

ארדן: "הצדק וההיגיון ניצחו. אני מברך את הרשויות בגרמניה על ההחלטה הערכית והחד משמעית שקיבלו: מדובר בהחלטה ערכית וחשובה ואני קורא למדינות נוספות באירופה לאמץ את הגישה של אפס סבלנות למחבלים המסווים את עצמם כפעילי זכויות אדם".

לפני כחודש, פרסם המשרד לנושאים אסטרטגיים דו״ח שחשף את קשרי הטרור העמוקים בין ארגוני הטרור לבין ארגוני ה-BDS. רסמייה עודה היא דוגמה אחת מיני רבות שחשפנו בדו״ח שנקרא ״מחבלים בחליפות״.

בשנים האחרונות הפכה עודה למרצה מבוקשת בכנסים של ארגוני BDS, לרבות בקמפוסים בארה״ב. זו לא הפעם הראשונה שעודה מגורשת לאלתר, בשנה שעברה גרשו הרשויות בארה"ב את עודה בגין דיווח שקר לרשויות.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]