סקרים-שקרים: כך נראים ההבדלים בסקרי המנדטים שפורסמו היום - אפילו לא דומים - 0404

סקרים-שקרים: כך נראים ההבדלים בסקרי המנדטים שפורסמו היום – אפילו לא דומים

איזו ממשלה תקום בישראל ומי יהיה ראש הממשלה? כמה מנדטים תקבל כל מפלגה? לשאלה הזאת תקבלו תשובות שונות ומשונות וכל זאת אם אתם מסתמכים על סקרים.

בדקנו שני סקרים שפורסמו היום (שישי, 25 יום לפני הבחירות) – זה של ״ישראל היום״ עם ״מאגר מוחות״ (זוכרים? עופר ברקוביץ׳ ואלקין יעלו לסיבוב השני בירושלים ובסופו של דבר נבחר משה ליאון) ואת הסקר של מקור ראשון באמצעות ״Direct Polls".

ההבדלים כל כך מהותיים עד שאפילו טעות הדגימה בסקר לא מתקרבת למציאות של הסקר השני.

בישראל היום נתנו לליכוד 26 מנדטים. במקור ראשון נתנו לליכוד 32 מנדטים – פער של 6 מנדטים באותה המפלגה באותו היום. שום הגיון!

בישראל היום נתנו למפלגת העבודה 7 מנדטים. במקור ראשון נתנו למפלגת העבודה 10 מנדטים – פער של 3 מנדטים באותה המפלגה באותו היום. שום הגיון!

בישראל היום נתנו למפלגת חד״ש-תע״ל 6 מנדטים. במקור ראשון נתנו למפלגת חד״ש-תע״ל 9 מנדטים – פער של 3 מנדטים באותה המפלגה באותו היום. שום הגיון!

בישראל היום נתנו למפלגת מרצ 8 מנדטים. במקור ראשון נתנו למפלגת מרצ 6 מנדטים – פער של 2 מנדטים באותה המפלגה באותו היום. שום הגיון!

הפערים בין שני הסקרים שפורסמו היום נראים היטב גם במפלגות הקטנות. ע״פ ישראל היום: כולנו (5 מנדטים) וישראל ביתנו (5 מנדטים) וע״פ מקור ראשון: כולנו וישראל ביתנו לא נכנסות לכנסת מאחר ולא יעברו את אחוז החסימה.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]