הלבשת אמבטיה: מה חשוב לדעת? - 0404
הלבשת אמבטיה: מה חשוב לדעת? יח"צ

הלבשת אמבטיה: מה חשוב לדעת?

לאחר עשרות שנים של חידוש אמבטיות ,אני עדיין נשאל לא פעם על ידי לקוחות רבים, מה זה בעצם הלבשת אמבטיה? במה זה כרוך? מה העלות? ומה משך העבודה?

במאמר זה אנסה לתת את כל התשובות ולפרט את תהליך הלבשת האמבטיה וכל הכרוך בכך. בהלבשת אמבטיה אני למעשה שותל אמבטיה חדשה מחומר אקרילי בתוך האמבטיה הישנה ומחבר את יציאת המים החדשה לניקוז הקיים.

האמבטיה החדשה מורכבת משכבת אקריל בצידה הפנימי ומחוזקת בסיבי פייברגלאס ופוליאסטר מצידה התחתון. שכבת האקריל דקה ועובייה בסביבות 3 ממ ועובי שכבת הפייברגלאס המיועדת לחיזוק האמבטיה ולהקשחתה בסביבות 8 מ"מ ,כשהעובי הסופי של האמבטיה בסביבות 10 מ"מ. יש סוגי אקריל שונים באיכויות שונות ובמחירים שונים, ככל שהאקריל קשיח יותר הוא פחות פגיע ונפגע פחות משריטות. ההבדלים בסוגי האקריל באים לידי ביטוי באיכות ובמחיר המוצר המוגמר.

יש סוגים רבים של אמבטיות, בגדלים שונים ויש צורך להתאים את האמבטיה המולבשת לאמבטיה המקורית. ברוב המקרים אני מבקש צילום של האמבטיה הישנה ומידות אורך ורוחב ולאור ניסיוני הרב אני יודע איזו אמבטיה תתאים להלבשה המבוקשת.

פעולת ההלבשה עצמה אורכת בדרך כלל כשלוש שעות עבודה וכוללת לקיחת מידות מדויקות של האמבטיה המקורית (יש לזכור שבדרך כלל חלק מהאמבטיה המקורית נמצא מתחת לאריחים), לאחר מכן מועברות המידות לאמבטיה החדשה ומסומנות עליה. בשלב הבא האמבטיה החדשה נחתכת למידות הרצויות . בין שתי האמבטיות מוכנס מילוי של פוליסטירן המשמש כמצע לאמבטיה החדשה . לאמבטיה החדשה מחובר אביק חדש (יציאת המים) מנירוסטה העמידה כנגד חלודה. האמבטיה החדשה מודבקת לאמבטיה הישנה בחומרים פולימריים חזקים שאינם מאפשרים את ניתוק האמבטיה החדשה מהאמבטיה הישנה בשום צורה.

 

יח"צ

בחיבור בין האמבטיה לאריחים מבוצע איטום מלא פנימי וחיצוני  עם חומר איטום אנטי בקטריאלי (למניעת עובש). בכל אמבטיה המיועדת להלבשה יש שכבה מונעת החלקה בתחתית (חספוס עדין המאפשר אחיזה טובה יותר לכף הרגל).

לאחר שלוש שעות ההרכבה מסתיימת והלקוח זוכה באמבטיה חדשה ונוצצת ומוכנה לשימוש תוך שעות ספורות וכל זאת ללא רעש , ללא לכלוך ובעלות נמוכה.

היתרון של הלבשת אמבטיה על פני כל שיטה אחרת של חידוש אמבטיה אינו מוטל בספק. בשיטות הישנות היה צורך לעקור את האמבטיה הישנה ולשבור את האריחים, לחבר אמבטיה חדשה, לבנות קיר תומך חדש, להכין צנרת חדשה ולרצף מחדש את האזור. כל הפעולות האלו כרוכות בזמן רב, לכלוך רב, פינוי פסולת הבנייה, העסקת מספר עובדים וכמובן העלות גבוהה מאד של שיפוץ מלא לעומת עלות הלבשת אמבטיה שהיא נמוכה משמעותית.

נכתב על ידי מנכ"ל חברת המלביש. אתר: www.amalbish.co.il

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected].com