צפו - אמהות שכולות מודאגות: ״אם גנץ יהיה ראש הממשלה - נהיה בבעיה. חס וחלילה שייבחר״ - 0404
צילום: ערוץ 20

צפו – אמהות שכולות מודאגות: ״אם גנץ יהיה ראש הממשלה – נהיה בבעיה. חס וחלילה שייבחר״

בקרב המשפחות השכולות, שאיבדו את יקירהן בפיגועים ובמסגרת השירות הצבאי, חוששים מאוד מאפשרות שבני גנץ יהיה ראש הממשלה.

במשפחות מגדירים את גנץ כאדם מסוכן, כאיש שמאל המסכן את חיילי צה״ל ואדם שיוביל למשפחות שכולות נוספות. אדם שאין לו כלל דמות של מנהיג, מובל ומנוהל ע״י אחרים.

מירב חג׳ג׳, אמה של שיר חג׳ג׳ ז״ל, שנרצחה בפיגוע הדריסה בארמון הנציב ודבורה גונן, אמו של דני גונן ז״ל שנרצח בפיגוע הירי סמוך לצומת הפרסה, התארחו בתכנית ״האולפן הפתוח״ בערוץ 20 עם בועז גולן והבהירו כי הן מוטרדות מהאפשרות שגנץ ירכיב את הממשלה הבאה.

מירב חג׳ג׳: ״אני מאוד מודאגת מההתבטאויות של גנץ… בננאדם שמסכן את חיילי צה״ל. אני מצפה ממי שהוא רמטכ״ל או רוצה להיות ראש ממשלה שקודם כל לנגד עיניו יהיו חיילי צה״ל ואזרחי מדינת ישראל… וחיילי צה״ל גם על גבי סיכון של אוכלוסיה פלסטינית. אני אומרת את זה בצורה ישירה – גם על גבי סיכון של אוכלוסיה פלסטינית.

הוא מתגאה בזה שהוא סיכן את חיילי צה״ל? ביררנו את זה. שישה ימים הוא לא ירה על בית החולים. זה לא היה כמה שעות, זה היה משהו ארוך שהוא לקח סיכון על החיילים שלנו. אני לא מוכנה לקבל מצב כזה. החיילים שלנו יקרים מידי. אני לא מוכנה לקבל עוד משפחה שכולה בגלל אג׳נדה שמאלנית שמנוהלת במדינה ואם הוא הולך להיות ראש הממשלה שלנו, אני חושבת שאנחנו הולכים להיות בבעיה.

גם מעבר לזה – ישבתי וקראתי את כל ההיסטוריה שלו. הבנאדם הזה מובל, הבנאדם הזה לא יזם שום דבר בחיים שלו, הוא יזם? הנהיג? עשה? אני לא מוצאת בו שום דמות של הנהגה, אני רואה אותו מובל ואני מתארת לעצמי שגם היום יש אנשים שמנהלים אותו. זו ההרגשה שלי שאני רואה את שפת הגוף שלו ואיך שהוא מדבר. זה מאוד מטריד אותי שבנאדם כזה, מחר או מחרתיים, אם הוא יעלה לשלטון… וצריכים להיות ריאליים – יש אפשרות כזאת״.

ערוץ 20

דבורה גונן: ״עוד לפני שהוא הכריז על המפלגה שלו, הוא עשה חיבורים ושריין למפלגה שלא עוברת את אחוז החסימה (בוגי יעלון) שלושה מקומות וזה כבר מדאיג. אין להם אידואלוגיה משותפת, הוא רק צריך אותו כקישוט כי כביכול הוא מדבר גם לאנשי הימין במדינה הזאת.

הדבר הבא שמדאיג אותי – איזה עוד חיבורים הוא יעשה אם חס וחלילה הוא ייבחר. (״על פי כל התסריטים הוא לא יכול להקים ממשלה בלי הערבים״, אמר גולן) וגונן אישרה: ״יפה מאוד וזה מאוד מדאיג אותי. היום עם ישראל צריך לדאוג בבחירות לעם ישראל ולארץ ישראל השלמה וצריך לחשוב מי לא יוותר על מילימטר מארץ ישראל. זאת אמורה להיות הדאגה של הבוחרים״.

ערוץ 20

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]