׳זה רק שלנו, עכשיו תתחילו לדבר׳ - טראמפ ונתניהו סידרו נדוניה נפלאה לפני הבחירות - 0404
׳זה רק שלנו, עכשיו תתחילו לדבר׳ – טראמפ ונתניהו סידרו נדוניה נפלאה לפני הבחירות קובי גדעון, לע"מ

׳זה רק שלנו, עכשיו תתחילו לדבר׳ – טראמפ ונתניהו סידרו נדוניה נפלאה לפני הבחירות

ראש הממשלה בנימין נתניהו ואזרחי ישראל לא יכלו לקבל מתנה גדולה וחשובה יותר מזו ששלח אליהם, (אלינו), נשיא ארה״ב דונלד טראמפ. ההכרה של מחלקת המדינה האמריקנית ביהודה ושומרון וברמת הגולן כשטח ישראל וכשטח שאינו כבוש היא בשורה אדירה לישראל ובמיוחד לראש הממשלה נתניהו, ערב הבחירות.

טראמפ, למעשה, סתם את הפה למפלגות השונות, מימין ומשמאל, המדברות על ״תכנית המאה״ של טראמפ, מבלי שחלמו לרגע שהוא יכריז על יהודה ושומרון כאזור השייך נטו לישראל ואינו שטח כבוש. האמירה הזאת שינתה לחלוטין את כללי הפתיחה בכל מו״מ עתידי עם הערבים ובאה ממקום של חוזק – ׳זה שלנו. רק שלנו. עכשיו תתחילו לדבר׳.

עם פתיחה כזאת, שהערבים בוודאי לא יסכימו לה, הרי שלא יהיה שום מו״מ ו״תכנית המאה״ תשאר תכנית על הנייר וללא כל ביצוע.

הבשורה הזאת טובה מאוד לראש הממשלה בנימין נתניהו. ההישג, כולו שלו. אף אחד לא חולק על המהפך שביצע נתניהו ביחסי ישראל-ארה״ב. הוא ולא אחר. טראמפ אוהב אותו כמו חבר ילדות קרוב וההיפך. לשניהם שפה משותפת. שניהם מבינים את המשמעות ואת שם המשחק. שניהם נרדפים ע״י התקשורת ואהובים על רבים בעם. כל אחד בארצו.

הבשורה מטראמפ היא מכה למפלגת ״כחול לבן״ השואפת למסור חלקים מארצנו לערבים. ב״כחול לבן״ רוקדים על חליל ״השטח הכבוש״, אך כעת, אם תדבר על מו״מ – זה יהיה במובן, גם אמריקאי, של מסירת שטחים ישראלים לאויב.

לא רק בשמאל. גם בימין מדברים על ״תכנית המאה״ וכעת, יתקשו לדבר בעניינה נגד נתניהו, האחראי הישיר להכרה האמריקנית במה ששייך לישראל ונותר כזה.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]